Doğal lezzet bu sitede

Sofralarımızda artık sadece lezzetli değil, aynı zamanda da sağlıklı ürünlere yer vermek istiyoruz. Son yıllarda sıkça duyduğumuz ‘organik’ beslenmeyi bilmeyenimiz yoktur. Sizlere yeni tanıştığımız bir e-tedarik firması www.e-hamal.com’dan bahsetmek istiyoruz. Öncelikle şunu söylemeliyim ki kendilerinden gelen ürünlerin tadına bakıp, ürün etiketlerini inceleyip, sitelerinde yer alan ürün fiyatlarını değerlendirdikten sonra sizlerle paylaşmayı istedik.

Papatya çayı olarak bu güne kadar birçok çeşit çayın tadına bakmıştım ancak tek seferlik kutulardan çıkan kurutulmuş papatya dallarının gerçek kokusu, doğallığın adeta gösterisiydi. Deneme fırsatı bulduğum diğer ürünler de adeta çocukluğumuzdaki bahçeden gelen besinlerin tadını hatırlattı. Oldukça geniş ürün çeşitliği bulunan e-hamal.com, seçtiğiniz ürünleri size istediğiniz zaman ulaştırıyor. Şimdi www.e-hamal.com’u biraz daha yakından tanıyalım…

Üreticiden, tüketiciye teslim

www.e-hamal.com, meyve-sebze, tahıl, kahvaltılık, zeytinyağı, soslar-salçalar-makarnalar olmak üzere 647 doğal ve 350 organik olmak üzere toplam 1,000’e yakın ürünü tüm Türkiye’deki üreticilerden toplayıp, tüm Türkiye’deki tüketicilerin kapılarına teslim ediyor.

www.e-hamal.com’un sahibi HSS Gıda Ticaret A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Sinangil, faaliyete başlayalı yalnızca 1,5 yıl olmasına karşın toplam 50’den fazla tedarikçi ile çalıştıklarına işaret etti ve ekledi:

“Üreticinin vitrini gibi çalıştığımız için, Anadolu’dan mail ve telefon ile bize ulaşan, ziyaretimize gelen onlarca tedarikçi var. Onların ürünlerini aracısız bir şekilde tüketiciye ulaştırmaya, tüketicinin tedarikçisi olmaya devam edeceğiz. www.e-hamal.com olarak sağlıklı beslenme hareketinin de destekçisiyiz. Bu nedenle, en iyi, en sağlıklı ve en taze ürünleri sofralara ulaştırarak onların tedarikçisi olmaya da devam edeceğiz.”

Dağıtımını yaptıkları ürünleri ‘doğal’ ve ‘organik’ olarak iki temel kategoride değerlendirdiklerini vurgulayan Sinangil, “Kendi bahçemizde yetiştirdiğimiz yeşillik, domates veya Anadolu’da yol kenarında gördüğümüz tarla ürünleri organik değil en fazla doğal olabilir” dedi ve şöyle açıkladı:

“İsviçre, Fransa, Almanya gibi Avrupa ülkelerine de organik ürün ihraç ediyoruz”

“Zannedildiğinin aksine organik üretim kendi kendine olan demek değil, tam tersi ciddi bir disiplin ve kontrol ile yapılan özellikli bir üretim. Ülkemiz dünya organik tarımında 14. sırada ve bunun ötesinde çok ciddi bir gelecek kapasitesine sahip. İsviçre, Fransa, Almanya gibi pek çok Avrupa ülkesine de organik ürün ihracatı yapıyoruz. Bir ürünün organik olabilmesi, tohumdan paketlemeye kadar sertifikasyon ve kontrol içinde devam eden bir yolculuk. Asfalttan uzak olacak, yakınlarında kimyasal hiçbir üretim olmayacak, toprak ilaçtan arınmış olacak hatta bazı ülkelerde arazinin üzerinden uçak geçmeyecek… Tüm bu aşamaları hem bakanlık hem de tüm dünyada bu işi yapan uluslararası bağımsız sertifika kuruluşları denetliyor. www.e-hamal.com olarak da tüm bu kontrollü üretimin son olarak satış-dağıtım halkasında yer alıyoruz.”

“Doğal ve organik ürünler için, önce üreticiler ile ilgili istihbarat desteği alıyoruz”

Adana, İzmir, Adapazarı, Gaziantep, Kayseri, Antalya başta olmak üzere birçok “gıda cenneti” ilde www.e-Hamal.com adına tadım ve kontrol yapan çok sayıda uzmanın bulunduğunun altını çizen Sinangil, “Doğal ve organik ürünlerin seçimi için, önce üreticiler ile ilgili bu uzmanlardan bilgi desteği alıyoruz. Sonrasında kaç yıldır üretim yaptıkları, nerelere ürün sattıkları ve sertifikalarını inceliyoruz. Daha sonra tadım grubumuz ürünler ile ilgili görüş veriyor ve çalışma başlıyor. “Bu illerden gelen ürünler İstanbul’da ana depoda tek tek kontrol ediliyor, tertemiz paketleniyor. İstanbul içi soğuk zincir kendi araçlarımızla, İstanbul dışına da soğuk torbalı hızlı kargo ile gönderiyoruz” diye anlattı.

Ayrıca tüm www.e-hamal.com ekibinin de sürekli seyahat ederek yeni lezzetleri keşfettiklerini vurgulayan Sinangil, “Anadolu’da en iyi doğal ürünleri layıkıyla birkaç nesildir yapan ve maalesef İstanbul’da ürünlerini satamayan, satsalar da bazen paralarını zor ve uzun vadede alan ve maalesef bazen hiç alamayan, sessiz üreticilere önem veriyoruz” dedi ve ekledi;

“Ezine’nin koyun peyniri, Aydın’ın eşsiz dağ incirine tüm Anadolu’dan ürün seçiyoruz”

“Erzincan Kemah’ın 1,850 metre yükseklikte üretilen organik balından, tüm Türkiye ‘den meyve-sebze, Ayvalık‘tan gerçek katkısız zeytinyağı, Ezine’nin koyun peyniri, Aydın’ın eşsiz dağ incirine kadar tüm Anadolu’dan ürün seçiyoruz, tadıyoruz, kapı teslim ulaştırıyoruz.

Köyceğiz’de kendi bahçelerinde mandalina yetiştiren kadınlar ile tanıştık, İstanbul teklifi rakam 20 kuruş ile hiçbir şey yapamayacakları için mandalinaları ağaçta çürümeye terk etmişlerdi.

Lütfen gönderin fiyatını da siz söyleyin, kargoyu da biz öderiz dediğimizde müthiş heyecanlandılar. Yüzlerce kilo mandalina geldi. Bu kez onlar bize, ‘şimdi ödemeyin; portakal yollarız, ondan sonra ödersiniz’ dediler. Şu anda bizim önerimiz ile KOSGEB eğitim+ kredisi ile işletme kuruyorlar, pek yakında bize leziz erişte, ev makarnası, mis gibi mandalina reçeli de gönderecekler.”

“Tüketicilere hem perakende, hem de toptan her kanaldan ulaşmaya çalışıyoruz”

Doğrudan bireylere satışın yanında, toptan satışlarla da tüketicilere ulaştıklarını vurgulayan Sinangil, “Bizleri uzun yıllardır tanıyan, felsefemizi bilen, otel, restaurant sahipleri dostlarımızın ricası ile İstanbul içinde Horeca kanalını da (hotel-restaurant-cafe) devreye soktuk. İyi peynir, zeytin, zeytinyağı, bal gerçekten taze meyve ve sebzeyi onlar dahi zor buluyorlarmış” dedi.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ