Delimonti lezzetleri Kapalıçarşı’da

İstanbul’un en köklü tarihi lokasyonlarından Kapalıçarşı Sandal Bedesteni, Kiva ve Delimonti ile lezzet üssüne dönüştü. Anadolu’nun binlerce yıllık yöresel yemeklerini özüne sadık kalarak misafirleriyle buluşturan Kiva ve “yerel güzeldir, sunum özeldir” mottosuyla yola çıkan Delimonti,  lezzetlerini Kapalıçarşı’da büyüleyici bir atmosferi bulunan Sandal Bedesteni’ne de taşıdı.

Kiva, tarihi bedestende, bölgelere özgü bilinmeyen lezzet hazinelerini misafirleriyle tanıştırırken; Delimonti, gastronomi market ve restoran konseptiyle Kapalıçarşı’nın vazgeçilmez lezzet duraklarından biri oldu.

Kiva’dan özgün lezzetler

Her mevsimin şifasını ve zenginliğini menüsüne yansıtan, lezzetlerini özüne sadık kalarak ve yöresel farklılıkları gözeterek hazırlayan Kiva, Sandal Bedesteni’nin tarihi atmosferi ile uyum sağlayan ortamı ile misafirlerine özel bir deneyim sunuyor. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden kelek dolması, Antakya usulü cacıklı Arap köftesi, Kilis mutfağından teşrübe, Şanlıurfa’nın soğan kebabı, Gaziantep mutfağından şiş perek, Kafkas mutfağından fasülye haşlaması, Tokat yöresinden yumurtalı pirpirim kavurması başta olmak üzere onlarca özgün yemek, lezzet meraklılarını bekliyor.

Delimonti’nin farklı atmosferi Kapalıçarşı’da deneyimleniyor

Anadolu’nun dört bir yanında yetişen mahsullere, özgün ve leziz yorumlarıyla imza atan Delimonti ise misafirlerini, zengin menüsüyle bu kez Sandal Bedesteni’nin tarihi atmosferinde ağırlıyor. Delimonti Sandal Bedesteni, taze ve mevsimsel olarak değişen yemeklerinin yanı sıra, gastronomi market konsepti ile misafirlerinin yöresel ve ithal pek çok özel ürünü satın alarak evlerinde de denemelerine fırsat sağlıyor. Delimonti’de öne çıkanlar arasında yağ somunu, bıçak arası ve şarküteri ürünleri geliyor.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ