Çocuklar KidZania İstanbul’da tatili eğlenceye dönüştürüyor

Çocukların heyecanla beklediği tatil dönemi başladı. Sizde çocuklarınızın akademik başarılarının yanı sıra sosyal becerilerini geliştirmeleri için farklı aktivitelerle buluşturmak isteyenlerdenseniz, çocuklarınızın tüm günü dolu dolu eğlenerek geçirmelerini sağlayacak harika bir önerimiz var. Türkiye’nin tek çocuk şehri KidZania İstanbul, sömestir dönemi boyunca da çocukları unutulmaz deneyimlerle buluşturarak, onlara eğlenceli bir tatil sunuyor. Bu sömestir tatilinde çocuklar, 67 farklı aktivite alanı ve 120’den fazla meslek seçeneği ile gerçek bir şehir olan KidZania İstanbul’un bankası, hastanesi, süpermarketi, laboratuvarı, tiyatrosu, üniversitesi, itfaiyesi, deprem simülasyon merkezi, stadyumu, sokakları, fabrikaları ve atölyeleri ile gerçek hayatta yetişkinlerin yaptığı meslekleri rol yaparak deneyimleyebilir, kendi kararlarını verebilir, yaratıcılıklarını kullanabilir ve para kazanabilirler.

Şehir meydanında şenlik var

Tatil boyunca her gün Karne Partisi şehir meydanında gerçekleşecek ve ziyaretçiler tatilin tadına dans, sokak oyunları ve birbirinden eğlenceli kutlamalarla dolu bir atmosferde varacaklar. KidZania İstanbul’un renkli dünyasında kendi becerilerini geliştirme şansı bulacaklar.

Yaratıcılıklarını geliştirecek drama etkinlikleri

KidZania İstanbul’da, şehir meydanında düzenlenen Karne Partisi’nin yanı sıra, dans ve sokak oyunları devam edecek. Erbulak Evi’den sanatçı Özden Özgürdal ile Büyükler ve Küçükler El Ele Drama etkinliği her gün 15.00’de hem küçükleri hem de büyükleri bir araya getirerek keyifli anlar yaşatacak. Sömestir boyunca, 3D Kalem Atölyesi, Tasarım Atölyesi ve Keçe Çanta Yapım Atölyesi gibi birbirinden eğlenceli ve öğretici aktivitelerle ziyaretçiler, hayal güçlerini kullanarak el becerilerini geliştirecekler.

KidZania’ya gelmeden önce planlarınızı yapın

Ebeveynler, KidZania İstanbul’un web sitesinden aktivitelerin hangi yaş aralıklarına uygun olduğunu görebilir, şehir haritasını inceleyebilirsiniz. Ayrıca siteden bilet alma ve özel teklifleri inceleme fırsatları ile çocuklar KidZania’daki zamanı en iyi şekilde değerlendirme imkanına sahip oluyorlar. Rahat ayakkabılar, hafif giysilerle KidZania aktiviteleri keyifli hale getiriyor. Ayrıca, KidZania İstanbul’un girişinde kişisel eşyaların bırakılabileceği emanet dolapları bulunuyor. KidZania İstanbul, 7 yaş ve üstü çocukların kendi başlarına keşfedebilecekleri tüm gün sınırsız eğlenceli bir dünya sunuyor. 5 yaş itibariyle çocuklara KidZania deneyimine eşlik edecek KidZitter hizmeti sayesinde, ebeveynler çocuklarını şehirde güvenle bırakabiliyor. Ebeveynler, otopark girişinde kendilerine verilen kartla, KidZania’ya giriş yaptıklarında danışmada işlem yaptırarak ücretsiz otopark hizmetinden de faydalanabiliyor.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ