Cesur Olan Güzeldir

Hayallerinizi gerçekleştirmek için size destek olacak bir proje var! Kimi zaman istediklerimize ulaşmak için cesur olmamız yeterli. Peki, bu nasıl olacak? Her kadının süper güçlerinin doğru kaynak ve araçlarla ortaya çıkabileceğini savunan Benefit Cosmetics, dünya çapında gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi CESUR OLAN GÜZELDİR (BOLD IS BEAUTIFUL) ile kadınların büyük hayallerine cesur adımlar atmalarına destek oluyor.

Toplumdaki dezavantajlı kadınların güçlü ve özgüvenli duruşlarını destekleyen CESUR OLAN  GÜZELDİR projesi ile Sadece Sephora Mağazaları’nda bulunan Benefit Kaş Bar’larda Mayıs ayı boyunca verilecek kaş şekillendirme servislerinden elde edilen gelirin tamamı, MOR ÇATI ve AÇEV’in çalışmalarına bağışlanıyor.

Türkiye’de ilk kez Mayıs 2017’de hayata geçirilecek proje ile Benefit Türkiye, MOR ÇATI ve AÇEV ortaklığında kadınların eğitimlerine, kişisel gelişimlerine ve aile içi şiddetten uzak bir hayat sürmelerine destek oluyor.

Misyon, tüm dünyada yerel vakıf ve derneklerle işbirliği yaparak kadınların tüm potansiyellerini ortaya koyabilecekleri ideal bir platform yaratmak. Bu doğrultuda Benefit, küresel çapta bugüne kadar 2015 yılından günümüze 6.3 Milyon Dolar bağış toplayarak, 379.000 kaş şekillendirdi. Yüzlerce çalışanını dahil ettiği CESUR OLAN GÜZELDİR PROJESİ ile on binlerce kadının güçlendirilmesine destek oldu.

2017 hedefi

Benefit için pozitif değişime katkıda bulunma vakti… Artık sadece kaşlara değil hayatlara da dokunuyor!

 VAKIFLARIMIZ

AÇEV: 1993 yılında kuruluşundan bu   yana, ihtiyaç sahibi çocuklara ve ailelerine yönelik tüm eğitimlerini iyi ve sağlıklı bir “erken çocukluk dönemi” geçirilmesi, daha gelişmiş bir toplum yaratılması ve eğitimde fırsat eşitliği sağlanması   amacıyla gerçekleştiriyor.

AÇEV bugün sürdürdüğü çalışmaları kapsamında sadece anne ve çocukların değil, aynı zamanda babaların ve tüm aile üyelerinin bilinçlendirilmesini ve gelişimlerini amaçlıyor.

MOR ÇATI: 1990 yılından bu yana Mor Çatı gönüllüleri şiddete uğrayan kadınlarla dayanışma oluşturuyorlar. Merkez, çalışmalarını kadınlara yardım etmek değil, şiddete karşı kadın dayanışması oluşturmak, birlikte mücadele etmek üzere sürdürüyor.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ