Casio’dan İstanbul’a özel tasarım

G-Shock İstanbul 2016 Özel Koleksiyonu

Dünyada ilk defa bir şehir için saat tasarlayan Casio, İstanbul’u seçti. Sınırlı sayıda üretilen G-Shock İstanbul 2016 saat koleksiyonu, 9 Mart 2016 tarihinde Çırağan Kempinski’de basın mensuplarına tanıtıldı.

Toplantı, İstanbul uzmanı ve aşığı olan Saffet Emre Tonguç’un özel sunumuyla başladı. Ersa Saat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ergün ve Pazarlama Müdürü Pınar Baykal’ın konuşmalarıyla devam eden toplantıda G-Shock İstanbul 2016 Koleksiyonu basına tanıtıldı ve Mayıs ayında gerçekleşecek etkinlikle ilgili detaylar paylaşıldı.

G-Shock İstanbul koleksiyonu tasarlanırken; Boğaziçi Köprüsü, Kız Kulesi, şehir hatları vapuru ve boğazın martıları esin kaynağı oldu. Boğazdaki eşsiz gün batımının kırmızısı, gecenin siyahı ve martıların beyazından esinlenerek 3 renk olarak tasarlanan koleksiyon, özel tasarım kutularda ve özel tasarım G-Shock İstanbul tişörtü hediyeli olarak satışa sunuldu. Her renginden yalnızca 500’er adet üretilen özel koleksiyon, tüm seçkin Casio G-Shock satış noktalarında bulunabilecek.

24 saat yaşayan bir şehir olan İstanbul’un tüm simgelerini üzerinde taşıyan G-Shock İstanbul 2016 koleksiyonu, 8 Mayıs 2016 tarihinde bunu tüm İstanbullularla birlikte kutlamaya hazırlanıyor. Maçka Küçükçiftlik Park’ta gerçekleşecek olan G-Shock City Festival boyunca ziyaretçiler, İstanbul sohbetleri, duvar boyama etkinlikleri, çeşitli müzik gruplarının gün boyu sürecek sahne performansları gibi pek çok eğlenceli aktiviteyle keyifli bir Pazar günü geçirme fırsatı yakalayacaklar. Festivalin akşamında ise yurt dışından gelecek sürpriz bir DJ performansı ile G-Shock City Festival son bulacak.

Ayrıca etkinlik öncesinde, Nisan ayı boyunca şehrin farklı yerlerinde ve sosyal medyada çeşitli aktivitiler planlanıyor. Instagram üzerinden, #24hoursistanbul hashtagi ve @casiosaat etiketi ile yapılacak selfie yarışmalarına katılanlar sürpriz hediyeler kazanma şansı yakalacak.

G-Shock İstanbul Koleksiyonu Teknik Özellikleri:

Analog dijital, darbelere dayanıklı, 200 metreye kadar su geçirmez, silikon kordon, mineral cam, 1/1000 saniye hassasiyetli kronometre, hız göstergesi, 48 şehirli Dünya saati, 5 alarm, LED ışık.

ERSA Pazarlama Müdürü Pınar Baykal, dünyada ilk kez global bir saat markasının İstanbul için özel bir koleksiyon üretmiş olmasından dolayı gurur duyduklarını ve bu gururu tüm Türkiye, tüm İstanbul severler olarak birlikte yaşamamız gerektiğini ifade etti. G-Shock özel İstanbul koleksiyonu aynı zamanda bir şehir festivaline ev sahipliği yapacak ve 8 Mayısta Maçka Küçükçiftlikpark’ta G-Shock City Festival adı altında tüm İstanbul severlere unutulmayacak bir gün yaşatacak.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ