BYD modellerine Türkiye’den yoğun ilgi

İki hafta önce sizlerle Türkiye otomotiv sektörüne yeni giriş yapan BYD markası haberini vermiştik. Yazımızın sonunda da teknoloji ve yenilikleri denemeyi seven Türk tüketicisinin ilgisinin BYD markasına nasıl olacağını merak ettiğimizi belirtmiştik. Beklenen haber kısa sürede geldi ve BYD markası ilk günden itibaren yoğun bir taleple karşılandı. Dünyada elektrik araç kategorisinde lider konumda olan BYD, Türkiye pazarına giriş yapmasıyla iki hafta içerisinde Kasım ayında ve 2024 yılının ilk çeyreğinde satışa sunulacak modellerine sahip olmak isteyenlerden 12 bin adedin üzerinde talep aldığını açıklandı. Bu rakam tüketicinin henüz deneyimleme ya da trafikte görme şansı dahi olmadı bir marka için oldukça yüksek. Buradan da BYD bir dünya markası olduğunu rakamlarla gösterdi.

İlk model Kasım ayında Türkiye’de

BYD, Kasım ayından başlayarak C SUV segmenti modeli tam elektrikli BYD ATTO 3’ü Türkiye’deki kullanıcılarla buluşturacak. Bununla birlikte 2024 yılının ilk çeyreğinden itibaren de tasarım ödüllü D segmenti sedan BYD SEAL ve E segmenti sedan BYD HAN modelleri satışa sunulacak. BYD 2024 yılı içerisinde de; farklı ihtiyaç ve beğenilere hitap eden modellerini sunarak müşteri beklentilerine cevap verecek.

Geçtiğimiz yıl 1.86 milyon adet yeni enerji aracının satışını gerçekleştiren BYD, çok kısa zamanda dünyanın 1 numaralı yeni enerji araç üreticisi oldu. Marka geçtiğimiz günlerde 5 milyon adetlik yeni enerji araç satış rakamına ulaşarak, bunu dünyada gerçekleştiren ilk üretici unvanına ulaşarak adından söz ettirmeye devam etti.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ