Bir geceliğine çocuk olmanın keyfi

Bu yıl 7’ncisi düzenlenen ‘Büyüklere KidZania’ etkinliğine Bebek Muhabbeti ekibi olarak bizler de katıldık ve doyasıya eğlendik. O zaman biz yetişkinler bu kadar keyifli saatler geçirdiysek burası çocuklar için hayallerini gerçekleştireceği gerçek bir dünya diyebiliriz.

“Çocuklar gibi eğlendik” cümlesini dün akşam basın davetlisi olarak katıldığımız KidZania İstanbul’un biz yetişkinler için düzenlediği etkinlikte yaşayarak deneyimledik. KidZania İstanbul’a ilk adım attığımız an, bizleri eğlenceli müzikleri ile karşılayan bando takımı ile hareket başladı. Alana giriş yaptığımız andan itibaren KidZania ekibinin güler yüzlü karşılaması bizlere bütün günün yorgunluğunu unutturarak eğlenceye ilk andan dahil olmamızı sağladı. 10 bin metrekarede 67 farklı aktivite alanı ve 120’den fazla rolü deneyimleme fırsatımızın olduğu KidZania İstanbul’da bir yandan meslekleri deneyimlerken bir yandan da sahnede yer alan Gizem Gündoğdu ve Velvet Band’in zengin repertuarı bizlere eşlik etti. Markaların lezzetli tadımlarıyla görevlerimizi yerine getirirken lezzetli kaçamaklar da yapmadık değil. Tüm detayları titizlikle düşünülen Büyüklere KidZania etkinliğine katılan tüm yetişkinlerin yüzlerindeki gülümseme ve kulaklarımızdaki kahkaha sesleriyle unutulmaz bir geceyi tamamladık. Hangimiz mesleğimizde uzun yıllar geçirdikten sonra acaba bir değişiklik yapsak mı demedik ki? Sizin de böyle bir düşünceniz varsa gelecek yıl düzenlenecek olan Büyüklere KidZania etkinliğine katılmanızı tavsiye ederiz. Sonuçta önce deneyimleyip, sonra çalışmak muhteşem olmaz mı?

KidZani’a İstanbul’dan Türkiye’de bir ilk!

KidZania İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Ebru Timur, Büyüklere KidZania etkinliğinde gerçekleştirdiği konuşmasında; 17 ülke genelinde 26 şehri ile geniş bir çocuklar ülkesi olan KidZania

KidZania İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Ebru Timur

dünyasında KidZania İstanbul’un 16’ncısını olduğunu ve 10 bin metre kare alanda çocukların yönettiği, hastaneden, süpermarkete, itfaiyeden, deprem simülasyon merkezine, benzin istasyonundan, üniversiteye, laboratuvarından, stadyuma, fabrikalarından sokaklarına ve meydanına kadar 120’den fazla mesleği deneyimledikleri bir şehir olduğunu belirtti. Ebru Timur konuşmasına, “Amaç ortaklarımız olan Türkiye’nin sosyal sorumluluk alanında önde gelen markaları şehrimize gerçeklik katıyor. Biz KidZania İstanbul’da çocuklarla ve dolayısıyla dünyanın geleceğiyle bu kadar iç içe olmanın verdiği donanımla daha iyi bir gelecek için çalışıyoruz. Bu çalışmalar kapsamında Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi destekçisi olduk ve dokuz yılda toplam 300 farklı Sivil Toplum Kuruluşu, kamu kurumu ve üniversite ile iş birliği kurarak 150 bin ziyaretçiye ücretsiz şekilde eğlenerek öğrenme fırsatı sunduk” bilgilerini paylaştı.

‘Büyüklere KidZania’ etkinliğini 7. kez düzenlediklerini ve bu keyifli deneyimi yetişkinlerin de yaşamasından duydukları mutluluğu dile getiren Timur, konuşmasını “Çocukların ülkesi olan KidZania’yı her yıl büyüklere açarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmenin yanı sıra etkinliğimizin geleneksel hale gelmiş olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Davetimize katılan herkese teşekkür ederiz” sözleriyle tamamladı.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ