Güneş artık tehlikeli

Sıcaklık rekorunun kırıldığı bir Temmuz ayını geride bırakmanın mutluluğunu yaşarken, Ağustos ayının da sıcaklık konusunda farksız geçmeyeceği söyleniyor. Biz de sizler için cildinize uygun ürünü seçebileceğiniz kadar geniş ürün yelpazesine sahip güneş koruyucuların yer aldığı sayfamızı hazırladık. Uzmanlar cilt konusunda gelecekte sorun yaşamamanız için bugünden önlem almanız konusunda uyarıyor. O zaman ne yapıyoruz güneş koruyucularımızı yaz ve kış aylarında ihmal etmiyoruz.

Sosyal medya platformlarının artık hayatımızda vazgeçilmez bir yeri var. Bundan 15 yıl önce sağlıkla ilgili yaşadığımız bir sorunu uzman hekimlere danışırken, son 10 yıldır internet aracılığıyla arama motorlarına sorup yanıt bekliyorduk (ki bu çok yanlıştı), bugün ise sosyal medya platformlarında arama yapıyoruz. Sosyal medya platformlarında henüz yayımlanan bilginin denetimi olmaması nedeniyle doğru bilgi kadar yanlış bilgi de oldukça fazla ve yayılma hızı oldukça yüksek. Bu nedenle sosyal medya platformlarında sadece birkaç beğeni fazla almak için yanlış bilgiyi yaymaktan çekinmeyen hesaplara itibar etmemeniz konusunda uzmanlar uyarıyor. Biz Bebek Muhabbeti ekibi olarak 8 yıl önce ilk yayına başladığımız günden bu yana uzman görüşü olmayan hiçbir bilgiyi sizlerle paylaşmadık. Bunun nedeni ise her deneyimin herkes ve her çocuk için geçerli olmadığıydı. Artık son zamanlarda hekimler de bu konudan oldukça rahatsız. Farklı alanlardan uzmanlar, hastaların sosyal medyadan edindikleri bilgileri uygulamaları sonrasında yanlış tedavi sürecine başlamalarının normal tedavi sürecini ve erken tanıyı geciktirmesine neden olduğu için oldukça zararlı olduğunu belirtiyor. Çocuklarda ağız ve diş sağlığı konusunda sayfamızda önemli uyarılara yer verdik.

Doğum sonrası cinsel ilişki konusunda merak ettiğiniz tüm detayları dergimize özel olarak sayfalarımıza taşıdık. Yaz ishali ve yaz aylarında çocuk beslenmesi, çocuklarınızı dijital hırsızlıktan nasıl koruyabileceğinize yönelik öneriler, tatil çantanızın olmazsa olmazları ve yeni çıkan kitap, moda, kozmetik, teknoloji ve bakım önerileri sayfalarımızda sizleri bekliyor.

30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu olsun!

Şeyma TAŞKIRAN/ BM Genel Yayın Yönetmeni

 Bebek Muhabbeti Ağustos sayısına aşağıdaki linkten ÜCRETSİZ ulaşabilirsiniz.

Bebek Muhabbeti Ağustos Sayısı

 

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ