1 hayat kurtarmaya ne dersiniz?

P&G’nin bebek bezi markası Prima’nın UNICEF işbirliğinde, 21 ülkede 71 milyon anne ve bebeğin hayatını tehdit eden anne ve yenidoğan tetanosunu ortadan kaldırmaya yardımcı olmak amacıyla sürdürdüğü ve bu sene 10. yılına giren kampanya, gelişmekte olan ülkelerdeki annelerin ve bebeklerinin hayatta kalmalarına destek oluyor.

1 paket = Hayat Kurtaran 1 Aşı kampanyası ile Prima, her UNICEF logolu Prima paketi için çocuk doğuracak yaşta olan bir kadının anne ve yenidoğan tetanosundan korunması için gerekli 1 aşı bedelini UNICEF’e bağışlıyor.

Bugüne kadar Prima ve UNICEF’in yürüttüğü bu kampanya ile 300 milyon aşı bağışlanarak 100 milyon anne ve yenidoğan bebekleri koruma altına alındı ve 500 bin yenidoğan hayat kurtarıldı. Anne ve yenidoğan tetanosu kaynaklı ölümlerde yüzde 62 oranında azalma sağlandı. Kampanya neticesinde bugüne kadar 17 ülkede anne ve yenidoğan tetanosu ortadan kaldırıldı.

Ayrıca bu yıl satın alınan her Prima – UNICEF logolu paket için 1 aşı değerinde bağış yapmanın yanı sıra, sosyal medyada #1HayatDiliyoruz ve #Prima hashtag’iyle yapılan her paylaşım da bir aşı değerinde bağışa dönüşüyor.

Tuba Ünsal ve Mehmet Turgut’un Kenya izlenimleri

“1 Paket=Hayat Kurtaran 1 Aşı” kampanyasının bu yılki kampanya elçiliğini üstlenen ve projenin 10. yılı kapsamında, Kenya’ya giderek UNICEF tarafından kurulan aşılama merkezlerinde anne ve bebekleriyle buluşan Tuba Ünsal, Kenya izlenimlerini basına özel düzenlenen bir etkinlikle paylaştı.

Etkinlikte ayrıca Tuba Ünsal’ın yanı sıra Kenya’ya giderek objektifini kırsal bölgelerdeki anne ve bebeklere çeviren Mehmet Turgut’un fotoğraflarından hazırlanan, 1 Hayat Diliyoruz Sergisi’nin açılışı da gerçekleştirildi. Etkinliğe UNICEF Türkiye Milli Komitesi Genel Müdürü Sanem Bilgin Erkurt da katıldı.

İlginizi çekebilir