Zorlu PSM, Steven Wilson’ı ağırlıyor

Günümüz ve tüm progresif rock tarihinin önemli yapı taşlarından Porcupine Tree’yle şu ana kadar birbirinden değerli 10 stüdyo albümüne imza atan ve sıradaki albümü sabırsızlıkla beklenen Steven Wilson, 2 Mayıs akşamı, Zorlu Performans Sanatları Merkezi Ana Tiyatro sahnesinde müzikseverlerle buluşacak.

Sahnede, gitarını çalarken kullandığı onlarca pedala daha rahat hakim olabilmek için ayakkabı giymeyi tercih etmeyen ve hemen hemen her enstrümanı çalabilen Wilson’ın; ambient, drone, noise, post-rock, krautrock ve shoegaze başta olmak üzere; müzik kariyerinde uğramadığı durak kalmadı. Bugüne kadar 4 kez Grammy’ye aday olan sanatçı, prodüktör olarak da Opeth, Marillion, Orphaned Land, Yoko Ono, Anja Garbarek, Pendulum ve Anathema başta olmak üzere birçok önemli isimle çalıştı. Bugüne kadar 2 kez Porcupine Tree’yle, 1 kez Mikael Åkerfeldt’li projesi Storm Corrosion’la, 1 kez de solo albümü Grace for Drowning’le Grammy’ye aday olan Steven Wilson’ın 2 Mayıs Pazartesi akşamı, Zorlu PSM Ana Tiyatro sahnesinde gerçekleşecek olan konserinin biletleri satışa çıkar çıkmaz büyük ilgiyle karşılandı.

Müzik dünyasının önemli dehalarından Steven Wilson’ın, Şubat 2015’te yayınlanan ve büyük övgü toplayan 4. solo albümü “Hand. Cannot. Erase.” turnesi kapsamında gerçekleşecek unutulmaz konserini kaçırmak istemeyenler, 2 Mayıs’ı ajandalarına not edebilir.

Biletlere; www.biletix.com , www.zorlupsm.com  üzerinden ve Zorlu PSM gişelerinden ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ