Yemeksepeti Yardım Mutfağı

Yemeksepeti, merkezi Kahramanmaraş olan ve 10 ilimizde yıkıcı etkisi nedeniyle Türkiye’yi sarsan deprem sonrasında bu deprem bölgeleri için yürüttüğü destekler ek olarak “Yardım Mutfağı” adını verdiği askıda yemek projesini başlattı.

Kızılay koordinasyonunda başlatılan proje kapsamında Yemeksepeti kullanıcılarının Yardım Mutfağı bölümünden öğünlük Kızılay yemek menülerini veya yeni eklenen iş ortaklarının özel menülerini satın alarak depremzedelere sağladığı bağışlar, Kızılay’ın belirlediği ihtiyaç noktalarındaki depremzedelere ulaştırıldığı açıklandı.

Yemeksepeti tarafından yapılan açıklamada, ticari bir amaç güdülmeksizin hayata geçirilen Yardım Mutfağı kampanyasına son olarak Türkiye’nin öncü restoran zincirlerinin de katıldığı belirtildi. Deprem bölgelerine odaklı askıda yemek projesine katılan iş ortakları; Bülent Börekçilik, Domino’s, Meşhur Adıyaman Çiğ Köftecisi Ömer Aybak, Pasaport Pizza ve  Terra Pizza. Dayanışmaya katkıda bulunmak için tüm Türkiye’deki Yemeksepeti kullanıcıları Yardım Mutfağı’ndan siparişlerini kolayca verebiliyor. Yardım Mutfağı tarafından sunulan tüm yemeklerin menülerinin dağıtımının Kızılay koordinasyonu tarafından yapılmaktadır.

 

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ