Yaşasın Aşk!

Aşkı sahnede izlemeye ne dersiniz? “Yaşasın Aşk” teması ile yaratıcı projede bir araya gelen dinamik ve enerjik ikili Ayşe Sicimoğlu ve M. Mustafa Arabacı, geniş repertuarlarından özenle seçtikleri; aşk, flört ve sevgi konulu, farklı dönemlere ait opera aryalarını, düetleri, müzikal eserlerini ve popüler klasikleri 26 Mayıs Perşembe 20.00’de Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde sizler için seslendirecekler.

Detaylara aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Ayşe Sicimoğlu

Klasik eğitimini New York, Paris ve İstanbul’da; “Mannes School of Music”, “Université de Sorbonne Paris IV”, “İstanbul Teknik Üniversitesi M.İ.A.M.” ve “Ecole Normale de Musique” okullarında tamamlayan Soprano Ayşe Sicimoğlu, dünyaca bilinen Bariton Thomas Hampson’la fırsat buldukça şan çalışmış; şimdilerde ise çalışmalarına değişik disiplinleri de katarak İstanbul’da devam etmektedir. Eğitim süreci boyunca konserler vermiş ve uluslararası projelerde yer alarak Avrupa’da çeşitli atölye çalışmalarına (masterclasses) katılmıştır. Babası, ünlü müzisyen Ayhan Sicimoğlu’nun birçok uluslararası kariyer sahibi sanatçıyı bir araya getirdiği her iki albümünde parçalar seslendirmiş, “Istanbul pas Constantinople” isimli yeniden uyarlanan eserdeki özgün yorumu ile yurt dışında müzik listelerine girmiştir.

Mustafa Arabacı

Son olarak, Royal Opera House (İngiliz Kraliyet Operası) La Boheme Türkiye Prodüksiyonu’nda “Alcindoro” ve “Benoit” rollerini tüm temsillerde tek kast olarak başarıyla seslendiren Bariton M. Mustafa Arabacı; 2002 yılında aldığı dersler ile başlayan müzik eğitimini “İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera Bölümü” , “İTÜ T.M. Devlet Konservatuvarı Müzik Teknolojileri Bölümü” ve İ.Ü.D.K. Yüksek Lisans Opera Şan Bölümü ile sürdürmüştür. Solistlik kariyerinin yanında eğitim aldığı kurumun Sahne Sanatları Opera Bölümü’nde halen şan öğretmenliği yapmakta olan genç sanatçı; bir çok farklı şan eğitmeni ile çalışmış, uluslararası projelerde yer almış, önemli müzikal prodüksiyonlarda ve bazı ünlü sanatçıların albüm çalışmalarında vokal koçluğu ve şan repetitörlüğü yapmıştır.

Aylin DOĞAN (Piyanist)

1969’da İstanbul’da doğan sanatçı, 1980 yılında İstanbul Devlet Konservatuvarında Prof. Judith Uluğ ile piyano eğitimine başladı. 1990 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarından mezun oldu. Frankfurt Konservatuvarında küçük yaş müzik eğitimi üzerine çalışmalar yaptı. 2000 yılından 2011 yılına kadar MSGSÜ Devlet Konservatuvarı Bale Anasanat Dalı müzik direktörlüğü görevini üstlendi. 2011 – 2015 yılları arasında MSGSÜ Devlet Konservatuvarı ortaokul-lise Kurum Müdürü olarak görev yaptı. Kurucusu olduğu Boğaziçi Sanat Akademisi’nde 2012 yılından bu yana uluslararası konservatuvarlarda eğitim gören pek çok öğrenci yetiştirdi. Yurt içi ve yurt dışında çok sayıda solo ve eşlikli konserler veren Doğan halen MSGSÜ Burs Koordinatörü ve Piyano Anasanat Dalı öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır.

Pınar Duruk Bayraktar  (Çellist)

Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Ali Doğan viyolonsel sınıfından 2001’ de pek iyi derecede mezun oldu. Ayni yıl Bursa Devlet Senfoni Orkestrasının sınavını kazandı. Beter Bruns’ un 3 yıl master class sınıflarına katildi. Bir çok oda müziği konserleri verdi. Şu an halen İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası viyolonsel grubu üyesidir.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ