Yarışların ardından TOSFED başkanında açıklama

Tüm dünyanın heyecanla beklediği Formula 1 DHL Türkiye Grand Prix bugün sona erdi. Pandemi nedeniyle seyircisiz gerçekleştirilme kararı alınması hepimizi 13-15 Kasım tarihleri arasında ekran karşısına bağladı.
Formula 1 DHL Türkiye Grand Prix’in ülkemizde gerçekleştilme kararının alınmasından kısa bir süre sonra gerçekleştirilen yarışlar için başarılı bir ekip ile keyifli bir organizasyon gerçekleştirildi.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Başkanı Eren Üçlertoprağı İstanbul’da düzenlenen Formula 1 DHL Türkiye Grand Prix’sinin ardından şu açıklamada bulundu;

“T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlenen Formula 1 DHL Türkiye Grand Prix’sine, 7 hafta gibi çok kısa bir sürede hazırlandık. T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın destekleriyle 850 kişilik kadromuzla çok başarılı bir organizasyonu geride bıraktık ve Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu olarak kusursuz bir yarış yönettik.

Birçok ülke mevcut pandemi şartlarında bu tür organizasyonları yapamazken, bu kadar kısa bir zamanda üst düzey bir organizasyon ile ülkemizin gücünü ve sportif kabiliyetlerini göstermiş olmaktan büyük gurur duyuyoruz.

Uzun zaman sonra ülkemizin ev sahipliği yaptığımız bu büyük organizasyonun kusursuz şekilde gerçekleşmesi için büyük bir özveriyle çalışan tüm görevli ve gözetmenlerimize çok teşekkür ediyoruz.”

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ