WhatsApp’tan Kanallar duyurusu

Gün içerisinde dijital mecra kullanıcılarının birçok kanaldan aldığı binlerce mesaj bulunmakta ve bu mesajların hangilerinin hedef kitleyle alakalı ve güvenilir bilgi olup olmadığı iletişimciler arasında tartışma konusu olmuşken, yeni bir haber daha Meta’dan geldi.

Meta duyurusunda; 150’den fazla sayıdaki ülkede kullanıma açılacak olan WhatsApp Kanallar özelliği için Türkiye’de listeye dahil edildi. Gelecek günlerde kullanıma açılacak olan WhatsApp Kanallar özelliği ile kullanıcıların önemsediği haberlere kolay bir şekilde ulaşım sağlayacağından bahseden Meta, kanallar özelliğinin uygulamada sohbet kısmından ayrı bir alanda yer aldığını belirterek, kullanıcıların güvenli ve gizli bir şekilde kanalları takip edebileceklerini vurguluyor. WhatsApp Kanallar özelliği ile takipçilerin ve yöneticilerin kişisel bilgilerinin korunduğunu ve en güvenli yayın hizmeti vermesi amaçlanıyor.

Bu duyurunun bir başlangıç olduğunu belirten Meta, Kanallar eklentisini yeni özellikler eklemek için kullanıcılardan alınacak olan geri dönüşleri değerlendirmeye alarak geliştirmeye devam edileceğini vurguladı. Başlangıçta belirli medya kuruluşları, sanatçılar, spor takımları, kurumsal firmaların kullanımında olacak WhatsApp Kanallar özelliğinin gelecek aylarda tüm WhatsApp kullanıcılarına açılacağı duyuruldu.

Yeni bir içerik üretim, bilgi yayma aracı daha aramıza katılmak üzereyken konuyla ilgili sizler ne düşünüyorsunuz? Hızlıca dijital dünyamıza adapte edebilir miyiz? Gün içerisinde gerek iş hayatı gerekse özel hayatımızda haberleşme konusunda en sık kullandığımız uygulama olan WhatsApp’ın yeni eklentisine adapte olabilecek miyiz? Bizlerde gelişmeleri merakla bekliyor olacağız.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ