Uno hem sağlığınızı hem de doğayı düşünüyor

Uno, katkı ve koruyucu içermeyen yüksek besin değerine sahip tam tane tahılların ve çiya, karabuğday, siyez gibi antik tahılların besleyiciliği ile modern yaşam pratiklerini Türkiye’nin 81 iline ulaştırmaya devam ediyor.

Ambalajlı ürünlerin tercih edilmemesinin en büyük nedenlerinden biri koruyucu madde içeriyor olmaları. Ancak Uno, uzun süren Ar-Ge çalışmaları sonunda katlı ve koruyucu madde içermeden de ürünlerinin lezzet, pratiklik, tazelik ve uzun süre muhafaza edebilme özelliklerini korumayı başardı.

Doğa Dostu Ambalaj

Özellikle pandemi döneminde plastik atık oranları oldukça artmaya başladı. Plastik atıkların doğada çözülememesi nedeniyle yakın gelecekte ciddi problemlerle bizleri bekliyor olacak. Bazı markalar sadece bugünü değil geleceği de düşünüyor ve gerçekleştirdikleri çalışmalarla ürün ambalajlarını doğa dostu olarak güncelliyor.  Geçtiğimiz aylarda tanıtımı gerçekleştirilen Akıllı Ambalaj teknolojisi ile Uno, tamamen doğa dostu yeni ambalajlı ürünlerini tüketicileri ile buluşturdu. Doğa dostu olarak tasarlanan Uno’nun akıllı ambalajı, oxo-biyo-çözünür özelliğiyle doğada kalıntı bırakmadan, 24 ay içerisinde tamamen çözülerek yok olma özelliğine sahip.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ