Uçuş sırasında çocuklar için güvenli ekranlar

Düşyeri tarafından 2-6 yaş arası çocukları dijital dünyanın tehlikelerinden korumak için geliştirilen yerli aplikasyon Uppy, küresel genişlemesine bir halka daha ekledi. Uppy uygulaması sayesinde çocuklar, uçuş sırasında Türkçe, İngilizce, Portekizce ve İspanyolca dillerinde Uppy’nin eğitici oyunlarına, e-kitaplarına, çizgi filmlerine ve uyku meditasyonlarına erişebilecekler.

Türkiye merkezli Eğitim ve Teknoloji Şirketi Uppy, İspanya merkezli Quivertree-Media iş birliğinde Pegasus, Level, National, RwandAir, BermudAir, Cayman, ASL ve Bhutan’ın da aralarında bulunduğu 14 uluslararası havayolunun uçuş eğlence sistemlerine dahil edildi.

Çocukların gelişimine yardımcı uygulama

Uppy’de oyunlar, kitaplar, çizgi filmler, YouTube videoları, uyku, müzik ve meditasyon gibi çeşitli içerikler bulunuyor. 2-6 yaş arasındaki çocuklar için dijital dünyayı güvenli hale getiren Uppy, içeriğinin ve eğitim modelinin merkezine yerleştirilmiş 5.000 kelimelik bir sözlük ile çocuklara eğlenceli bir şekilde yeni kelimeler öğreterek zekalarına ve bilişsel gelişimlerine katkıda bulunuyor. Uppy ayrıca kelimeler aracılığıyla dünyanın en önemli sorunlarından biri olan “Sözcük Boşluğu”na da hitap ederek çocukların beyin gelişimine yardımcı oluyor.

Türkiye’nin ilk yerli çizgi film karakteri Pepe’nin yaratıcısı ve Uppy’nin Kurucusu Ayşe Şule Bilgiç “Çabalarımız, dünya genelinde tüm çocukların bilişsel ve ruhsal gelişiminde adalet sağlanana kadar devam edecek. Yıllar içinde kurduğum hayallerle, çocuklara ve ebeveynlere söyleyecek çok şeyim var, bunları Uppy ile söylüyorum” dedi.

Uppy’nin CEO’su İbrahim Coşkuner ise “Amacımız, 2 yıl içinde dünya genelinde tüm ekranlar için çocuk modu olmaktır. 2-6 yaş arası bir çocuk ekranlara bakıyorsa, bu Uppy Çocuk Modu olacak. Telefonlar, tabletler, bilgisayarlar, uçak ekranları, araç içi eğlence sistemleri, televizyonlar. Uppy, tüm riskli ekranları güvenli ve faydalı hale getirecek” şeklinde konuştu.

Düşyeri tarafından 5 yıllık çalışmanın ardından hayata geçirilen süper uygulama Uppy Hindistan’daki G20 Zirvesi’nde ‘Dünya’nın 2. En İyi Eğitim Teknoloji Şirketi’ olarak seçilmiş, Türkiye’de de önde gelen melek yatırımcılar ve VC’ler tarafından yatırım almıştı.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ