Tikutu’dan yeni hikaye

Çocuklarımızın dijital dünyayı güvenli kullanması ve faydalı içeriklerle zaman geçiyor olması ebeveynler için oldukça önemli bir konu. Bu noktada eğlenirken hayal dünyasını zenginleştirebilen ve bilgi dolu dakikalar için sizlere, çocuklar için sesli tiyatro platformu Tikutu’yla tanışmanızı tavsiye ediyoruz.  İki ila sekiz yaş arasındaki çocuklara özel sesli tiyatroların yer aldığı Tikutu’da bu hafta Karga ile Tilki Orman Mahkemesinde hikayesi çocuklarla buluşuyor.

Usta sanatçıların seslerinden masal tadında tiyatroların yer aldığı Tikutu’nun yeni hikayesi Karga ile Tilki Orman Mahkemesinde yayınlandı. Kemal Kocatürk’ün yazıp yönettiği hikaye, çocuklara eğlenceli dakikalar yaşatırken, bu hikayede kimin haklı olduğunu da sorgulatacak.

La Fontaine’nin akıllarda kalan kurnazlık hikayesinin dönüştürülmüş halinin pedagog eşliğinde yeniden kaleme alındığı Karga ile Tilki Orman Mahkemesinde, usta sanatçıların sesleriyle çocuklara sunuluyor. Hikaye, dinleyicisine şunları sorgulatıyor: Kim haklı? Kurnazlıkla başkasının yemeğini kapan Tilki mi? Çalışarak yemeğini hak edip, kurnaz tilkiye kaptıran Karga mı?

Kemal Kocatürk’ün yazıp yönettiği oyunun müziklerini Ayça Kocatürk yaparken, oyunu seslendirenler arasında Bora Seçkin, Vural Buldu, Şebnem Ünaldı, Kemal Kocatürk, Funda Oskay, Özdemir Çiftçioğlu, Ozan Demir ve Ozan Sevin yer alıyor.

Linkten Karga ile Tilki Orman Mahkemesinde tiyatrosuna ulaşabilirsiniz: https://www.tikutu.com/sesli-tiyatro/267/karga-ile-tilki-orman-mahkemesinde

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ