Temmuz=Tatil

Çocukların heyecanla beklediği yaz tatili başladı. Sizler bu dönemde çocuklarınızla birlikte hem eğlenebileceğiniz hem de keyif alabileceğiniz tatil rotalarını çoktan belirlediğiniz düşüncesindeyim. Çocuklarla tatil planı yaparken yurt içi veya yurt dışı lokasyonların belirlenmesinden, ulaşım araçları tercihine hatta otel seçiminde restoran çeşitliliğine kadar birçok faktör detaylı bir şekilde inceleniyor. Çünkü her ailenin tatil seçimi ve eğlence anlayışı farklı. Biz de Bebek Muhabbeti dergisi olarak tatil rotanızı keyifli hale dönüştürmek için neler yapabileceğinizi sayfalarımıza taşıdık.

Temmuz ayı içerisinde sıcaklıkların ciddi derecede artacağı söyleniyor. Uzmanlar tarafından belirtilen rakamlardaki hava sıcakları yaşanırsa, hamilelerden, çocuklara hatta ileri yaşa kadar geniş bir kitlenin olumsuz etkilenmesi bekleniyor. Aşırı sıcaklarda anne adaylarının sağlıklı bir şekilde dışarı çıkabilmesi aynı zamanda güneşin zararlı etkilerinden nasıl korunmanız gerektiğine dair uzman görüşlerini dikkatli okuyarak, uygulamanızı tavsiye ederim. Tatil başladı dedik ancak bir yandan da Temmuz ayı LGS tercihi yapacak olan öğrenci ve veliler için oldukça kritik bir dönem. Peki, bu süreçte ebeveynlerin çocuklarıyla olan doğru iletişimi nasıl olmalı? Uzmanlar; “Öncelikle çocuklarınız ile empati kurmayı ihmal etmeyin!” uyarısında bulunuyor. Daha fazla bilgi için sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Moda, kozmetik-bakım, teknoloji ve yeni çıkan ürünlerin yer aldığı sayfalarımız ile alışveriş rutininize yeni parçalar ekleyebilirsiniz.

“Bir ülkenin ciğerleri ormanlarıdır”

Her yıl özellikle Ege ve Akdeniz bölgelerimizde yaşadığımız orman yangınlarında birçok canlı ve yeşil alanımızı kaybediyoruz. Bu döngüyü kırmak bizlerin elinde. Tatil sırasında çocuklar ile ‘çevreyi korumak için yapılması gerekenleri’ birlikte uygularsanız gelecek için büyük bir adım atmış olacaksınız. Yaşanabilir bir dünya için tatil sırasında lütfen çevre kurallarına uyalım, ciğerlerimiz yanmasın! Unutmayın, arkanızda bıraktıklarınız sizin eserinizdir.

Bebek Muhabbeti Dergimizin Temmuz Sayısına aşağıdaki linkten ÜCRETSİZ ulaşabilirsiniz.

Keyifli tatiller…

Şeyma TAŞKIRAN/ BM Genel Yayın Yönetmeni

Bebek Muhabbeti Temmuz Sayısı

 

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ