Sek’ten Türkiye’de ilk

Sağlıklı ve lezzetli ürünleriyle sağlıklı nesillerin yetişmesine katkıda bulunan SEK, pastörize süt kategorisine kattığı iki yeni ürününü ‘Laktozsuz Süt’ ve ‘Omega 3’lü Süt’ü tüketiciyle buluşturdu.  Türkiye’de ilk pastörize (günlük) sütü üreten SEK, iki yeni ürünüyle pastörize süt kategorisinde bir ilke daha imza attı.

Türkiye’nin ilk ve tek ‘Laktozsuz Pastörize Süt’ü SEK’ten

Laktoz intoleransı olanlar için üretilen ‘SEK Laktozsuz Süt’ pastörize süt kategorisinde bir ilk olma özelliği taşıyor. Süt şekeri olarak bilinen laktozun sindiriminde sorun yaşayanların gönül rahatlığıyla içebileceği ‘SEK Laktozsuz Süt’ sindirimi kolaylaştırma özelliğiyle şişkinlik, gaz ve mide bulantısı şikayetlerini ortadan kaldırıyor. ‘SEK Laktozsuz Süt’ ile süt içmek artık çok daha keyifli.

Türkiye’de bir ilk, Omega 3’lü Pastörize Süt SEK’ten

Sağlık ve lezzeti tüketicilerle buluşturan SEK, Omega 3 DHA yağ asidi ilaveli Pastörize Süt ile tüketicilerin seçeneklerini artırıyor. Esansiyel bir yağ asidi olan Omega 3, içeriğindeki DHA ile özellikle 4-13 yaş arası çocuklarda beyin gelişimini destekliyor. SEK, pastörize süt kategorisinde bir ilki gerçekleştirerek, Omega 3’lü Pastörize Süt ile 4-13 yaş arasındaki çocukların beyin gelişimine yardımcı oluyor.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ