QNET’in Sürdürülebilir Dünya için Suya Önem Veriyor

Ülkemizin son aylarda iklim değişikliği nedeniyle kar ve yağmur yağmamasından dolayı su rezervlerinin azalmasıyla susuz kalma tehdidiyle karşı karşı kaldı. Son aylarda yağışların normal seyrine dönmesiyle baraj kapasitelerinin artmış olması henüz bu tehditten kurtulmuş olduğumuz anlamına gelmiyor. Su tüketiminin bilinçsiz şekilde gerçekleşmesi, suyun kirlenmesi ve iklim değişikliğiyle birlikte çölleşmenin başlaması dünyanın en büyük sorunlarından biri. Bu nedenle birçok şirket gelecekte var olabilmek için ‘Sürdürülebilirlik’ kavramını gündemlerinde ilk sıraya taşıdı.

22 Mart Dünya Su Günü’nde gerçekleştirilen Online Basın Toplantısında QNET CEU’su Malou Caluze ve QNET Pazarlama ve İletişim Müdürü Irmak Sütçü ile bir araya geldik. Uzun yıllardır yaşanabilir bir dünya için çalışmalarını yürüten QNET, su kaynaklarındaki hassasiyetini ürünlerine taşıyarak ev ve ofislerde suyun arıtılarak kullanılmasını öneriyor.

“Sürdürülebilirlik Stratejimizin Bir Parçası”

QNET CEO’su Malou Caluza

QNET’in çevre konusunda gösterdiği duyarlılığın şirket misyonu haline geldiğini ve ürünlerle sınırlı olmadığını belirten QNET CEO’su Malou Caluza, “QNET olarak, sürdürülebilirliği gelecek için bir hedef olarak görmüyoruz bizim için sürdürülebilirlik bugünden başlıyor. Sürdürülebilirliği sağlamak, topluma geri vermenin insanlar ve kaynaklar açısından en iyi yollarından biri olduğuna inanıyoruz. Sürdürülebilirlik stratejimizin bir parçası olarak dünya çapındaki topluluklara yardımcı olmak için temiz su ve sanitasyonu sağlayan projelerimizle Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları kapsamında çalışıyoruz” dedi.

Malou; HomePure Nova’yı çocuk yurtlarına, hastanelere birçok kuruluşa bağışladık. Sosyal etki girişimimiz olan RYTHM Vakfı ile birlikte çalışarak, misyonumuzu işimizin tüm yönlerinde kullanarak birçok sürdürülebilir projeler gerçekleştirdik.

“Çevre; Önceliklerimiz Arasında Yer Alıyor”

QNET Pazarlama ve İletişim Müdürü Irmak Sütçü

QNET Pazarlama ve İletişim Müdürü Irmak Sütçü, “QNET’in çevreye ve insana saygılı tutumu bize yol gösteriyor. Ürünlerimizi geliştirirken, geri dönüşüme özen gösteriyor, ambalajlarımız ve poşetlerimizde geri dönüştürülmüş materyaller kullanıyoruz. Home Pure Nova Su Filtreleme ürünümüzün çevresel yönünü sürekli vurguluyoruz. QNET’in değerleri arasında yer alan sosyal sorumluluk projelerimizde çevre; önceliklerimiz arasında yer alıyor. Bu konuda tüm çalışanları kapsayan ve sivil toplum dernekleriyle iş birliği içerisinde gerçekleştirdiğimiz çevre temizliğine yönelik projeler yapıyoruz. Bu yıl içinde saha etkinliklerimize, bilinçlendirme ve eğitim faaliyetlerini de ekleyeceğiz. Sürdürülebilir bir dünya hepimizin ortak hedefi. QNET Türkiye olarak, çevre kirliliği ve temiz suya erişim alanlarında daha fazla çaba sarf etmek önceliklerimiz arasında yer alıyor. Dünya Su Günü de bizim çalışmalarımızın anlam kazandığı önemli günler arasında yer alıyor, bugün farkındalık yarattığımız için memnuniyet duyuyoruz” açıklamasında bulundu.

QNET’in HomePure Nova Su Filtreleme Sistemi, elektrik ihtiyacı duymadan tamamen çevre dostu özellikleriyle su tasarrufu da sağlayarak sağlıklı suya erişimi sağlıyor.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ