Prima’nın yeni marka ve iyilik elçisi Fahriye Evcen

Prima “Dünyalarını güzelleştirmek için, birlikte” kampanyasında Fahriye Evcen ile güçlerini birleştirdi!

Bebek sahibi olan tüm ebeveynler için doğumdan sonra hayatlarındaki öncelikler değişim gösteriyor. Her ebeveynin isteği, bebeklerinin sağlıklı bir gelişim süreci ve mutlu bir çocukluk çağı yaşamasıdır. Ancak durumlar her zaman istediğimiz gibi gitmeyebiliyor. Bazı ebeveynler bebek/çocuğunun kıyafet dolabındaki eksiklerle ilgilenirken, sosyo ekonomik statüye göre dağılıma baktığımızda düşük gelir seviyesine sahip ailelerde ebeveynler, bir bebeğin en temel ihtiyacı olan bez konusunda sıkıntılar yaşayabiliyor.

“Ebeveynler, bebeklerin dünyasını daha iyi hale getirmede markaların önemli bir rol oynadığına inanıyor.”

Uzun yıllardır birçok alanda ailelere destek olacak kampanyalar düzenleyen Prima, son olarak “Dünyalarını güzelleştirmek için, birlikte” kampanyası ile ebeveynlerin yanında olmaya devam ediyor. Bebeklerin yaşamını daha iyi bir hale getirmek için uzmanlar ve ebeveynler ile çalışmalarını yürüten Prima, yeni kampanyasında başarılı oyuncu ve anne Fahriye Evcen ile güçlerini birleştirdi. Prima’nın yeni marka ve iyilik elçisi Fahriye Evcen, kampanya kapsamında düzenlenen basın toplantısında “Annelik, çok güzel ve tarif edilemez bir duygu. Anne olmadan önce de bebeklere karşı her zaman ilgim ve hassasiyetim vardı ve kendim de bir anne olduktan sonra dünyaya ve geleceğe bebeklerin gözünden bakmaya başladım ve duygularının ne kadar büyük olduğunu fark ettim. Onların cildi ve dünyaları bu kadar hassasken, Karan için bebek bezi dahil yaptığım tüm tercihlerde bu duygu bana yol gösterici oldu” açıklamasında bulundu.

“Misyonumuz, bebeklerin sağlıklı ve mutlu gelişimine destek olmak”

Prima’nın yeni kampanyasına ilişkin P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Kurumsal İletişim Direktörü Ayça Turgay, “Prima, bebeklere en iyisini sunmaya ek olarak, bebeklerin dünyasını güzelleştirmeyi amaç edinmiş bir markayız ve misyonu da “Bebeklerin sağlıklı ve mutlu gelişimine” destek olmaktır. Bunu hem kaliteli ürünleri ailelerle buluşturmasıyla hem ebeveynlerle bebeklerin gelişimi ile ilgili güvenilir bilgileri paylaşmasıyla, hem de yıllardan beri değerli paydaşlarla gerçekleştirdiği büyük çaplı ve uzun soluklu sosyal sorumluluk projeleri ile yapmaktayız.

Bizler, dünyaya bebeklerin gözünden bakabildiğimizde, dünyanın ne kadar farklı, duyguların ne kadar büyük olduğunu fark ediyoruz. Lansmanını yaptığımız “Dünyalarını güzelleştirmek için, birlikte” kampanyamız da bebek odaklı oluşumuzun ve bu iç görünün en son meyvesi.

“Dünyaya bebeklerin gözünden bakan bir marka”

Prima’nın önümüzdeki dönemde yürüteceği topluma katkı programlarında, reklam filmlerinde ve iletişim çalışmalarında yer alacak Fahriye Evcen, “Bebeklere verilebilecek en güzel şeyin saf sevgimiz olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Ancak, sevgimize ilave olarak onların yaşadığı dünyayı güzelleştirmeye çalışmak ve onlara sağlıkla, mutlulukla ve eşit fırsatlarla büyüyebilecekleri bir ortam sağlamanın, biz ebeveynlerin en önemli görevlerinden biri olduğunu düşünüyorum.

Prima ile de Karan’ın hayatımıza girmesiyle tanıştık ve doğduğu günden beri tam anlamıyla her an hayatımızda oldu. Prima’ya ve ürünlerine güvenimiz tamdı.  Ben de milyonlarca anne gibi bir Prima annesiyken, sonraları bu iş birliği için ilk bir araya geldiğimizde Prima ile hedeflerimizin ve düşüncelerimizin ortak olduğunu duymak beni heyecanlandırdı. Çünkü merkezinde bebeklerin yer aldığı projelerde her adımın çok hassas olmasını gerektiriyor ve Prima’yı tanıdıkça bu doğrultuda hareket eden, dünyaya bebeklerin gözünden bakan bir marka olduğunu bilmek bana bir kere daha güven verdi” sözleriyle marka ile gerçekleştirdiği işbirliği hakkında bilgiler paylaştı.

“Öncelikli amacımız ihtiyaç sahiplerine ulaşmak”

Projenin hayata geçmesinde önemli bir katkısı olan İhtiyaç Haritası’nın Yönetim Kurulu Üyesi Esra Arslan konuyla ilgili olarak, “Kurum olarak öncelikli amacımız her zaman ihtiyaç sahiplerine ulaşmak ve onlar için en temel ihtiyaçların giderilmesini sağlamak. Bu doğrultuda Prima ile yaptığımız iş birliği çok kıymetli. Türkiye’nin birçok şehrinde yüzlerce hatta binlerce aile, bebek bezine ulaşmada sorun yaşayabiliyor. Bu yüzden Prima ile böyle bir çalışmaya ortak olduğumuz için çok mutluyuz” açıklamasında bulundu.

Avrupa çapında en kapsamlı araştırması olan “Bebekler için Daha İyi Bir Dünya” araştırmasını gerçekleştiren Prima, anne ve babaların bebeklerin dünyası hakkında ne düşündükleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için içinde Türkiye’nin de dahil olduğu 3.500’den fazla ebeveynle konuştu. Araştırmanın ortaya çıkardığı sonuçlar doğrultusunda ilk etapta tüm bebeklerin eşit fırsatlara sahip olabilmesi için yıllardır devam eden çalışmalarını güçlendiren Prima, kampanya kapsamında binlerce bezi ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmak için İhtiyaç Haritası ile yeni bir iş birliği yaparak harekete geçti. Kampanya doğrultusunda belirlenen on ilde bebek bezi ihtiyacı olan ailelere bebek bezi desteği yapacak.

Bebekler için Daha İyi Bir Dünya Araştırma Sonuçları:

“Bebekler için Daha İyi Bir Dünya” araştırmasının sonucuna göre, son zamanlarda karşılaştıkları tüm zorluklarla rağmen, Türk ebeveynlerin, %91’i bebek sahibi olmanın onlara iyimserlik duygusu verdiğini düşünüyor. Ebeveynlerin %94‘ü yeni bir bebeğin yeni umutlar dışında, etraflarındaki dünyayı tüm bebekler için daha iyi bir yer haline getirmeye yönelik yeni keşfedilen bir sorumluluk duygusu uyandırdığını söylüyor. Türk ebeveynlerin %97’si bebeklerinin dünyasını daha iyi bir hâle getirmek için yakın ve geniş çevrelerinde anlamlı değişiklikler yapmak istiyor.

“Bebekler için Daha İyi Bir Dünya” araştırmasına göre ebeveynler bazen yardıma ihtiyaç duyuyorlar, ancak yardıma nasıl erişeceklerini her zaman bilemiyorlar (%69). Ebeveynlerin yarısından çoğu (%58) zaman zaman kendilerini yalnız hissediyorlar ve ebeveyn olma konusunda desteğe ihtiyaç duyuyorlar. Bebeklerin dünyasını etkileyen daha geniş çaplı sorunlar olduğunu düşünen ebeveynler, tüm bebeklerin eşit fırsatlara erişime sahip olmaları, hayati ilaçlara ve aşılara ulaşabilmesi, tüm dünyada bebeklerin refahının desteklenmesi gerektiğini düşünüyor. Ebeveynler, bebeklerin dünyasını daha iyi hale getirmede markaların önemli bir rol oynadığına inanıyor.

Ebeveynler, markaların çevre üzerindeki etkileri azaltarak, hastanelere çocuk bezleri sağlayarak, inovasyonlar yoluyla bebeklerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak yeni ürünler yaratarak markaların fark yaratabileceğini düşünüyor.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ