Polygreen Türkiye pazarına giriş yaptı!

Pandemi sürecinin başlamasıyla birlikte temel ihtiyaç ürünlerinden, akaryakıta, gıdadan teknolojiye kadar birçok sektörde ciddi talep artışıyla birlikte arz-talep dengesizliğinin yaşanması son tüketiciye yüksek zamlı rakamlara mal oldu. Bu durumda, salgını fırsata çevirip kar etmek isteyen firmalar olduğu kadar, duruma kayıtsız kalmayıp özellikle sağlık sektörüne destek olan firmalar da gizli kahramanlar olarak sürece dahil oldu.

Biz yayıncılar gün içerisinde belki 200 ayrı firma/markadan haber önerisi olarak bülten alıyoruzdur. Tabi bir süre sonra bu içeriklerin hangisinin Kurumsal Sosyal Sorumluluk hangisinin PR temelli çalışmalar olduğunu anlaşılıyor. Polygreen markasından geçtiğimiz günlerde gelen bir basın bültenin içeriğinde dikkat çeken iki cümle yer alıyordu “Sevdiklerinizi Önemsiyoruz” ve “Ürünler tek tek ihtiyaç sahibi hastane ve aile sağlık merkezlerine kargoladı”. Burada ‘tek tek’ gönderim gerçekleştirilmesi demek ciddi bir araştırma ve hassasiyetin varolduğu anlamı taşıyor. Türkiye pazarına giriş dönemi pandemi sürecine denk gelen ve tam bu süreçte neredeyse her sağlık kuruluşu ve evin ihtiyacı olan ürün gamına sahip olduğu bilinciyle krizi fırsata çevirmek yerine Edirne’den Kars’a ihtiyacı olan sağlık kuruluşlarına 1000 adet temassız ateş ölçme aletini bağışlayan Polygreen markasını daha yakından tanımanız için haberin devamında detaylar size bekliyor.

“ÜTS’ye kayıtlı ürünler tercih edilmeli”

Pandemide artan talep nedeniyle piyasaya birçok kalitesiz ürün girdiğine dikkat çeken Polygreen Satış ve Pazarlama Müdürü Atalay Budak, “Doğru ürünler için tüketicilerin mutlaka Sağlık Bakanlığı Tıbbi Cihaz Kurumu’nun Ürün Takip Sistemi’ne (ÜTS) kayıtlı olan ürünleri tercih etmeleri gerekiyor” uyarısında bulundu. Budak, ““Gönül isterdi ki bugünleri hiç yaşamayalım. Bu zorlu zamanları ancak birbirimize destek olarak atlatabiliriz. Biz üzerimize düşeni elimizden geldiğince yapmaya çalıştık. Bundan sonra da sosyal sorumluluk projelerimize, desteklerimize devam edeceğiz. Ancak en önemlisi gece gündüz demeden, kendi sağlıklarını riske atarak verdikleri insanüstü mücadele için tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür ederiz” dedi.

Bebek dostu Polygreen 

Seçkin satış noktalarında ve online platformlarda yerini alan Polygreen çatısı altında, infrared alından temassız, infrared kulaktan ve dijital çubuk tipte ateş ölçerler, pilsiz çalışan ve içindeki mama veya sütün sıcaklığını ölçen akıllı biberon ve bebek takip cihazı gibi pek çok yenilikçi anne – bebek ürünü mevcut. Polygreen, kullanım kolaylığı ve verileri senkronize bir şekilde telefonda saklayabilme özellikleri ile ebeveynler için vazgeçilmez bir marka olmaya aday.

Temassız ateş ölçer, ergonomik yapısı sayesinde, evde, parkta, tatilde kısacası her yerde kullanıcıya rahatlıkla taşıma imkânı veriyor. Kullanımı gayet kolay ve bir saniye içinde sonuçlar geniş ekranında görülüp anında telefona aktarılabiliyor. Üstelik bebekler uyuduğu sırada ateş ölçümü yapılabiliyor ve ebeveynlere rahat bir nefes aldırıyor.

Sıvı ve objeler de ölçülebiliyor

Temassız ateş ölçer ile sadece kullanıcının ve bebeklerin değil, sıvıların veya objelerin de sıcaklığı ölçülebiliyor. Örneğin bebekler için hazırlanan mamanın ya da banyo suyunun sıcaklığı anında hijyenik bir şekilde kontrol edilebiliyor.

Özellikle yeni doğan bebeklerin bağışıklık sistemleri tam gelişmemiş olduğundan yüksek ateş riskli bir durumu işaret ediyor. Bu nedenle düzenli takip ve anında müdahale büyük önem taşıyor. Genellikle ateşlerinin ölçülmesinden rahatsız olan bebekler ve çocuklar, Polygreen’in temassız ateş ölçeri ile huzursuzluk yaşamıyor.

Evde tansiyon ve şeker takibi

Diğer taraftan, koronavirüs nedeniyle artık hastanelere gitmek herkesin korkulu rüyası oldu. Rutin sağlık kontrolleri yaptırılamaz duruma geldi. Örneğin tansiyon, başta kalp damar rahatsızlıkları olmak üzere, böbrek ve diyabet hastalıklarının en önemli göstergelerinden biri. Erken tanı için düzenli ölçüm tüm sağlıklı bireyler için öneriliyor. Polygreen’in bilekten ve koldan ölçüm yapan akıllı tansiyon ölçerleri ile bu işlemi yapmak artık çok kolaylaşıyor.

Ayrıca, Polygreen’in Akıllı Şeker Ölçme Aleti Glucometer ile de sürekli hastaneye ya da sağlık merkezlerine gitmeye gerek kalmıyor. Birkaç saniye içinde test sonucu görülebiliyor ve hedef aralık göstergesi sayesinde kan şekeri seviyesi kolaylıkla öğrenilebiliyor.

Oucare ve Momisure ile tüm ölçümler telefonda!

Polygreen’in tüm cihazları, belli sayıdaki ölçümleri kendi hafızasında tutabiliyor. Akıllı telefonlara indirilen Oucare ve Momisure uygulamalarına NFC teknolojisi ile bilgileri anında telefona aktarabiliyor. İster Android, ister iOS olsun ücretsiz olan Oucare ve Momisure uygulamalarını telefonlarına indirenler, tüm ölçümlerini telefonuna veya tabletine aktarıp saklayabiliyor. Kullanıcı, aktarılan ölçümleri karşılaştırıp, gerektiğinde doktoruyla da paylaşabiliyor.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ