Peros Renk Uzmanı’ndan ipuçları

Peros Renk Uzmanı Sıvı Deterjan Serisi, içerisinde bulunan kolajen serum etkisiyle kışlık kıyafetlerinizin renklerini koruyarak, giysilerinize ışıltı ve canlılık katarak bir sonraki mevsime hazırlıyor. Baharlık ve yazlık giysilerinizin ise uzun süre capcanlı kalabilmeleri için renk ve dokularını koruyor. Peros Renk Uzmanı giysilerinizi bahara hazırlamanın ve yeni kıyafetlere yer açmanın doğru yolu hakkında ipuçlarını paylaştı:

  • Yazlık-kışlık kıyafetleri kaldırma işlemini yaparken ilk yapılması gereken şey eleme işlemi. Uzun süredir giymediğiniz veya artık size olmayan kıyafetleri ayırabilirsiniz. Bu sayede hem dolabınızda yeni kıyafetler için yer açılmış olacak hem de dolabınızın sıkışık görüntüsünden kurtulmuş olacaksınız.
  • Giysileri saklayacağınız dolap, baza gibi alanları da mutlaka silip temizleyin, ardından kıyafetleri türlerine göre hurç ve saklama kutularına yerleştirin.
  • Mevsimi geçmiş olan kıyafetlerinizi kaldırmanın en güzel yolu hurçlama veya vakumlama… Vakumlu poşetler hem yer açısından hem de hijyen açısından oldukça fayda sağlıyor. Ancak vakumlamadan önce kıyafetlerin, battaniye ve yorganların iyice kuruduğundan, nemli olmadığından emin olun.
  • Giydiyseniz kıyafetleri önce renklerine ve kumaş türüne göre ayırın. Sonra da renk ve kumaş koruyuculu sıvı bir deterjanla yıkayın. Yıkama sırasında kokusunu sevdiğiniz bir yumuşatıcıyı kullanırsanız kıyafetleriniz uzun süre güzel kokar. Peros Renk Uzmanı sıvı deterjan ve Peros Soft Konsantre Yumuşatıcı serisi bu aşamada en büyük yardımcınız olabilir. Yıkadıktan sonra tadilat gerektiren sökük, kopuk düğme gibi işlemleri yapın.
  • Hangi giysiyi nereye koyduğunuzu unutmamak için etiketleme de yapabilirsiniz.
  • Kırışabilen kumaşlardan olan kıyafetlerinizi askıya asıp ardından giysi torbasıyla dolabınıza asabilirsiniz. Metal askı yerine ahşap ya da kumaş kaplı askılar tercih ederseniz kıyafetleriniz sürtünme nedeniyle yıpranmasını önleyebilirsiniz.
  • Dolaptan çıkardığınız kıyafetleri ise mutlaka havalandırın. Toz olabilecek bir ortamda sakladıysanız yıkayarak hem kokudan hem de tozdan arındırabilir, renklerinin de tekrar canlanmasını sağlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ