Moda dünyasını kucaklayan iş birliği

Kendi alanlarında Dünya’da oldukça tanınan iki markadan özel bir iş birliğine imza atılacağı haberi geldi. Sophie La Girafe markası kurulduğu yıldan (1961) bugüne, oyuncakları ile dünya çapında yeni doğan bebeklerin sevgisini kazanmaya vazgeçilmez olmaya devam ediyor. H&M ile hazırlanan yeni koleksiyon Sophie La Girafe markası için bir ilk oluyor. Sophie La Girafe tarihinde ilk defa bir moda markasıyla iş birliğine imza atıyor.

Sophie La Girafe x H&M koleksiyonu ile Sophie’nin ikonik oyuncakları yeniden canlandırırken ayrıca yeni doğan bebeklerin ihtiyaç duyacağı detaylara odaklanarak koleksiyon içerisinde; kadife tulumlar, yumuşak ve rahat zıbınlar, sıcak tutan tüylü ceketler, pijamalar, tasarım altlar, üstler ve şapkalar bulunuyor. Bebekler için günlük kullanıma uygun kadife hırka, penye altlar ve örme jakarlı bir takım yer alıyor. Daha şık görünümler için ise, fırfır detaylı yakalı bir elbise ve papyonlu bir polo tişört koleksiyonla adeta birebir uyumlanıyor.

İş birliği ile ilgili iki marka sözcüsü de önemli açıklamalarda bulunurken, sözleriyle oluşturulan koleksiyonun talep göreceğine şimdiden ışık tutar gibi; H&M Kids Tasarım ve Kreatif Başkanı Sofia Löfstedt “Sophie La Girafe ile iş birliği yapan ilk moda markası olmaktan gurur duyuyoruz. İkonik oyuncağın bize yaşattığı his, yapımında kullanılan yumuşacık materyaller, birbirinden sevimli özel nakışlar, sıcak ve doğal renk paletinden oluşan bu özel koleksiyon için yapacağımız tasarımların başlangıç noktası oldu. Her bir parça mükemmel bir hediye olmakla birlikte, zamansız tasarımları sayesinde bir sonraki kuşaklara da aktarılmayı hedefliyor. Böylece her bir parçanın çok daha uzun ömürlü olması amaçlanıyor. Koleksiyon bizi çok heyecanlandırıyor ve koleksiyonu Dünya çapındaki bebek ve ebeveynlerle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!” sözleriyle ifade ederken, VULLI/ Sophie La Girafe Genel Müdür Yardımcısı Stéphanie Arnaud “Sophie La Girafe markası tüm Dünya’da tanınıyor, bu nedenle bir moda iş birliği için H&M yapılabilecek en iyi seçim. İkimiz de bebeklerin sahip olması gereken refah, kalite ve stil konularında aynı fikir ve değerleri savunuyoruz. Sonuç olarak bu ortak fikirlerimizi de koleksiyonumuza yansıtıyoruz. H&M’in döngüselliğe olan yaklaşımı ve bu koleksiyon için tercih ettiği organik ve geri dönüştürülmüş materyal seçimi bizi çok heyecanlandırdı. Çünkü, bu aynı zamanda Sophie La Girafe markası için de önemli bir yaklaşım. Kıyafet tasarımlarından baskılara kadar her şey son derece özenle düşünülerek tasarlanmış ve Sophie’yi bu özel tasarımlarda özgün olarak görmüş olmayı çok sevdik açıklamasıyla iş birliğini değerlendiriyor.

Sophie La Girafe x H&M iş birliği 26 Ekim 2023 tarihinde online olarak, hm.com ve mağazalar’da satışa sunuluyor.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ