Miniklere özgürlük sunan çocuk odaları

Sizlere “çocuk sahibi olmadan önce mobilya seçiminizde nelere dikkat ettiğiniz” ve “çocuk sahibi olduktan sonra nelere dikkat ettiğinizi” sorsak birbirinden oldukça farklı yanıtlar gelecektir. Örneğin, mobilyaların çocukların yaralanmalarına karşı sivri köşelerinin olamaması, kumaşlarının leke tutmaması ve daha birçok yanıt sıralanabilir. Peki, çocuk odası seçiminde nelere dikkat ediyorsunuz?

Kuşkusuz çocukların sağlıklı beden ve zihin gelişimi tüm ebeveynlerin en öncelikli konusu. Sadece mobilya rengi, kumaşı ve dayanıklılığının yanı sıra özellikle okul öncesi dönemde evde oldukça uzun zaman geçiren çocuklar için ev içi etkinlikler büyük önem taşır. Bu nedenle birçok aile tarafından çocukların bilişsel, motor ve dil gelişimlerini desteklemesine imkan sunan çocuk odası ürünleri tercih ediliyor.

Bu süreçte Pratico Mobilya, çocukların gelişimini destekleyecek birçok ürünle çocukların eğlenirken öğrenmesine, sade ve erişilebilir ürün tasarımlarıyla ise özgüvenini arttırmaya olanak sağlıyor.

Özgüvenlerini geliştirecek etkinlik masası

Çocukların dokunsal duyularını geliştirmek için birçok etkinliğe fırsat sağlayan etkinlik masalarıyla çocuklar kendi oyunlarının hâkimi oluyor. Oyuncak dolabı ve etkinlik masası konseptini bir arada sunan Pratico etkinlik masasında çocuklar kendilerine yetebilme becerilerini ve özgüvenlerini geliştiriyor.

Montessori kitaplık 

Çocuklarının kitaplarla daha rahat ilgilenmesi için Montessori kitaplıklar en uygun alan. Çocuklara kendi ilgi ve isteklerine göre kitap seçme fırsatı sunan kitaplıklar, çocuk odalarına da farklı bir hava katıyor. Çocukların öz güvenlerini destekleyen rahat seçme şansı, ebeveynlere ise çocuklarının ilgi alanlarını ve gelişen meraklarını gözlemleme fırsatı sunuyor.

 

Seçimleri özgürleştiren oyuncak dolabı 

Çekmeceli, açık formlu ve rahat kullanım özellikleriyle Pratico oyuncak dolabı, hem oyuncakların seçilip özgürce oynanmasına destek oluyor, hem de çocuklar odalarını kendileri toplayarak sorumluluk duygularını pekiştiriyor.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ