Kanserli çocuklara ve ailelerine destek olun!

2000 yılında maddi sorunları nedeniyle tedavileri aksama riski taşıyan çocukların tedavilerinin sürekliliği ile beraber psikolojik destek ve çocuk psikolojisine uygun tedavi ortamının yaratılmasını sağlamak amacıyla kurulan KAÇUV, Kaç Kutu Projesi ile geliştirdiği 3 farklı destek kutusuyla hem çocukların hem ailelerinin umudu olmayı hedefliyor.

Aile Destek Kutusu, Hastane Destek Kutusu ve Eğitim ve Destek Kutusu adı verilen farklı kutu konseptlerinin yer aldığı Kaç Kutu Projesi ile toplanan bağışlar, ihtiyacı olan ailelerin temel ihtiyaçlarını karşılayacak.

KAÇUV, çocukluk çağı kanseri nedeniyle ortalama 6 ay ile 2 yıl arasında hastanede kalan çocuklar ve ebeveynleri için hayata geçirdiği Kaç Kutu projesiyle, gıda, temizlik ve psiko-sosyal temel ihtiyaçları belirleyip, bunların düzenli ve sürdürülebilir olmasını hedefliyor. Kaç Kutu Projesi kapsamında; İstanbul’da bulunan 10 kamu hastanesinde tedavi görmekte olan 175 çocuk ve ailesine destek vermek üzere 3 farklı kutu hazırlayan KAÇUV, Aile Destek Kutusu ile çocuklar ve ailelerinin hijyen ve gıda ürünleriyle ilgili ihtiyaçlarını temin etmeyi hedefliyor.

Hastane Destek Kutusu ile mutfağı olan 8 hastanede kalan yaklaşık 127 ailenin genel temizlik ve mutfak ihtiyaçlarının karşılanması planlanıyor. Her ay düzenli olarak toplanması ve hastaneler ulaştırılması hedeflenen 20 adet Eğitim ve Etkinlik Kutusu ile de oyun tabanlı etkinliklerin düzenlenebileceği gereçlerin, çocuklara ve ailelerine ulaştırılması hedefleniyor.

Gönderilen kutuların her çocuğun ve ailenin hayatına umut ve mutluluk getirmesini hedefleyerek yola çıkan KAÇUV, Kaç Kutu Projesi’ne bağış yapmak isteyenleri http://kackutu.org/ sitesine davet ediyor.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ