Hipp ve Minopolis bir arada!

Çocukken hepimize ‘büyüyünce ne olmak istiyorsun’ diye sorulmuştur. O zamanlar bizler biraz etrafımızdan biraz da ailemizden esinlenerek aklımıza gelen ilk mesleği söylerdik. Ancak artık devir değişti. Çocuklar mesleklerini seçmeden önce deneyimleme ve bilgi alma şansı elde ediyorlar. Hem de bunların yanı sıra eğlence ilk sırada.

Çocukların pek çok mesleği deneyimleme şansı bulduğu Minopolis ile organik bebek ve çocuk markası olan HİPP keyifli bir dostluğa imza attı..

Sağlıklı beslenme istasyonunda çocuklarla buluşan marka, çocuklara, günümüzün öne çıkan mesleklerinden beslenme uzmanlığını deneyimleme şansı sunuyor. Minopolis’te Sağlıklı beslenme istasyonunda çocuklarla buluşan HİPP onlara, organik ve bilinçli beslenmeyi anlatıyor.

“Çocuklara sağlıklı beslenmeyi oyunlarla anlatmak istedik.”

HİPP markasının bebek ve çocuk beslenmesinde oldukça hassas olduğunu ve çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimine katkı sağlayacak bir ortak arayışı sonucunda Minopolis ile çalışmaya karara verdiklerini belirten HİPP Pazarlama Müdürü Sayime Emine Arslan, ‘’Özellikle çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimleri ile ilgili attığı adımlar, Minopolis’te deneyimlettikleri projeler bizim için marka ortaklığı adına büyük bir adım oldu. Minopolis Çocuk Şehri’nde bulunan istasyonumuzu ziyaret eden tüm çocuklara hem organiğin ne olduğunu ve çocuk beslenmesindeki doğruları anlatabilmek hem de bunu bir oyunla kurgulayabilmek için bir marka ortaklığı oluşturduk’’ dedi. Çocuklara oyun kurguları ile birlikte organiği anlattıklarını vurgulayan Arslan, ‘’ Bunun için eğlenceli oyun kartları kullanıyoruz. Bunun dışında günlük beslenmelerinde neleri doğru yapıyorlar, meyvelerden, sebzelerden, karbonhidratlardan ne kadar tüketmeleri gerektiğini oyunlarla birlikte anlatıyoruz. İstasyonu ziyaret etme zamanları içerisinde bunları anlattıktan sonra onlara küçük hediyeler vererek, boylarını ve kilolarını ölçerek minik beslenme uzmanları olmalarını sağlıyoruz’’ diyerek sözlerini noktaladı.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ