Gratis’in “Çocuklar Arası Resim Yarışması” başvuruları başladı

Gratis’in 15 yıldır düzenlediği geleneksel Çocuklar Arası Resim Yarışmasında çocuklar bu yıl ‘Uzaya Giden Bilim İnsanı Olsan Neyi Keşfederdin?’ sorusunu resmiyle yanıtlayacak. Her yıl Türkiye’nin dört bir yanından 7-10 yaş aralığındaki çocukların ilgiyle katıldığı geleneksel yarışma, www.gratisresimyarismasi.com web sitesi üzerinden online olarak düzenlenecek. Çocukları bilimsel konulara yönlendirerek hayal güçlerini kullanmaya teşvik eden yarışmaya minik ressamlar 1 Mart 2024 tarihinden başvurularını yapmaya başlayabilecekler.

Yarışmaya katılmak isteyen küçük ressamların ‘Uzaya Giden Bilim İnsanı Olsan Neyi Keşfederdin?’ temalı resimlerinin fotoğrafını çekerek www.gratisresimyarismasi.com web sitesine yüklemesi yeterli olacak. Resim yarışmasına son katılım tarihi olarak belirlenen 31 Mart 2024 tarihine kadar yaptıkları resimleri web sitesine yükleyen çocukların eserleri, jüri tarafından değerlendirilecek ve dereceye giren küçük ressamlar resim yarışması web sitesinde ile Gratis’in sosyal medya hesaplarında açıklanacak.

Yarışmada dereceye giren çocuklardan 1’incisi Meade Polaris Teleskop, 2’ncisi Apple iPad, 3’üncüsü ise Fujifilm Anlık Fotoğraf Makinesi ödülü kazanacak.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ