Genç yetenekler ile imza töreni düzenlendi

Genel olarak çocukların akıllı telefon ve tabletlerde uzun zaman geçiriyor olması kitap okuma ve sosyal yaşamdan uzak kaldıkları algısını oluşturuyor. Bu algıyı yıkmak ve çocukların kendileri için faydalı zaman geçirecekleri aktivitelere yönlendirmek yetişkinliklerin sorumluluğunda. 29 Ekim Pazar günü bizleri oldukça umutlandıran bir etkinliğe katılım gerçekleştirdik. KidZania İstanbul ve Erbulak Evi iş birliği sayesinden geleceğe umutla bakabileceğimizi bizlere gösteren etkinlikte genç yeteneklerle bir araya geldik. 29 Ekim’de düzenlenen etkinlik kapsamında hem Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümü hem de “Sen de Yaz” öykü yarışması finalistlerinin öykülerinden oluşan “Daha İyi Bir Dünya” kitabının tanıtımı ve imza günü gerçekleştirildi.

Çocuklara edebiyatı, sanatı sevdirmek, onları düşündürmek ve hayal dünyalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla KidZania İstanbul ve Erbulak Evi ortaklığıyla düzenlenen öykü yarışmasının yetenekli genç yazarları tarafından “Daha İyi Bir Dünya” temasıyla kaleme alınan öykülerden oluşan kitabın imza töreni 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda gerçekleşti. KidZania’da Cumhuriyetin 100. yıl dönümü, interaktif atölyeler, aktiviteler, özel danslar, bando ve müzik gösterileri ile coşkuyla kutlandı. Bu özel günde “Cumhuriyetin Kazandırdıkları” adlı resim sergisine ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi.

 “Daha İyi Bir Dünya”

KidZania İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Ebru Timur “Sen de Yaz” öykü yarışmasına dair düşüncelerini,“Ülkece Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladığımız bu özel günde bir arada olmaktan çok mutluyum. Büyük önder Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizi, onun ilkelerine bağlı kalarak ikinci yüzyıla taşıyoruz. Sen de Yaz öykü yarışmamıza katılan tüm genç yazarlarımız bunun en önemli göstergesi. Bu, bizler için sadece bir öykü yarışması değil. Aynı zamanda daha iyi dünyaya katkımızı sunmak için de bir araç. Geçtiğimiz yıl, öykü yarışmamızın ilk yılında finale kalan 20 öykü “Gelecekte Ben” adıyla kitaplaşmıştı. Bu kitabın satışından elde edilen geliri SosyalBen Vakfı aracılığıyla Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesindeki Yavuz Selim Ortaokulu’na kırtasiye yardımı olarak ulaştırdık. Bu yıl “Daha İyi Bir Dünya”nın da aynı şekilde iyiliğe dönüşmesini hedefliyoruz” sözleriyle aktardı.

“Daha İyi Bir Dünya” öykü kitabı 29 Ekim’de imza günü ile tanıtıldı

Sanat dünyasının önemli isimlerinden Sevinç Erbulak, Ayşe Erbulak, Dağhan Külegeç, Göktuğ Canbaba, Ömür Kurt, Özden İnal, Özden Özgürdal ve Varol Yaşaroğlu’nun yanı sıra KidZania İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Meral Molinas ve KidZania İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Ebru Timur’un yer aldığı Yarışma Seçici Kurulu tarafından en çok oy alan 20 öyküden oluşan ‘Daha İyi Bir Dünya’ öykü kitabının tanıtım ve imza gününde KidZania İstanbul yazarları ve ailelerini ağırladı. Genç yazarlara jüri üyeleri tarafından hediye kitapları ve içerisinde yıllık KidZania girişi bulunan hediye kitleri teslim edildi.

Tanıtım ve imza töreni etkinliğinde oyuncu, yazar ve çevirmen Ayşe Erbulak’ın moderatörlüğünde gerçekleşen ‘Büyüyünce Nasıl Yazar Olurum?’ söyleşisinde, seslendirme ve tiyatro sanatçısı, eğitmen Özden Özgürdal ve sanatçı Dağhan Külegeç deneyimlerini ve kariyer yolculuklarını paylaştılar.

Kitap gelirleri ile kırtasiye yardımı

İlk kitap olan “Gelecekte Ben”in satış geliri SosyalBen Vakfı aracılığıyla belirlenen Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde Yavuz Selim Ortaokulu’na kırtasiye yardımı olarak gönderildi.  “Daha İyi Bir Dünya” öykü kitabı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda KidZania İstanbul online mağazada ve KidZania National Store’da satışa sunuldu. Kitap satışından elde edilen gelirle SosyalBen Vakfı aracılığıyla ihtiyaç sahibi bir okula kırtasiye bağışı yapılarak dezavantajlı çocukların eğitimine destek sağlanacak. Projeye katkıda bulunmak isteyenler https://istanbul.kidzania.com/tum-urunler adresinden kitap satın alabilecekler.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ