Dijital Orman için sen de destek ol!

Toplum olarak sürekli tüketen bir nüfus haline geldik. Her ne kadar yeni üretimler gerçekleşiyor olsa da tüketimde yaşanan artış her geçen gün artıyor. Bu durum da gelecek nesiller için oldukça kaygı verici bir durum. Sürdürülebilirlik kavramının önem kazandığı günümüzde sadece bugünü değil geleceği de düşünen markalar gerçekleştirdikleri projeler kapsamında önemli işbirliklerine imza atıyor.

Bir ormanı yok etmek bugün sadece birkaç gün veya saat alırken o ormanın oluşturulması girişimin başlaması sonrasında  uzun yıllar alıyor. Ancak geleceği düşünmek de bu uzun sürecek doğa yatırımına atılacak ilk adıma bakıyor. Bu kapsamda Bridgsetone ve Lassa markaları ile Brisa, tüm çalışmalarında sürdürülebilirliği merkeze koyduğunu açıkladı. Brisa, bu yaklaşımdan hareketle, 10 bin dijital fidanın gerçek bir ormanda hayat bulacağı Dijital Orman projesi için TEMA Vakfı ile güçlerini birleştirdi.

Proje kapsamında dijitalorman.org web sitesi üzerinden 1 dakikanızı alacak kısa bir formu doldurarak sizde bir fidan dikebilirsiniz. Brisa, hem müşterilerini hem de dünyanın geleceği için adım atmak isteyen herkesi dijitalorman.org adresine davet ediyor. Dijital bir yaşama hızlı adapte olduğumuz açık bir gerçek. Her hangi bir web sitesinden indirim kodu almak için birçok bilgimizi düşünmeden paylaşabiliyoruz. Peki, aynısını bir

dijitalorman.org adresinde yer alan İsim, soy isim, e-mail ve telefon bilgilerini içeren formu dolduran herkes, kendi isimlerine özel bir fidanı toprakla buluşturuyor. Dijital ortamda filizlenen fidanlar, TEMA Vakfı’nın desteği ile İzmir Bademli-2 Ağaçlandırma Sahası’nda hayat bulacağı açıklandı.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ