Deprem Güvenli Noktalar Haritası

Bu sabah tüm Türkiye acı haberle güne başladı. Doğal afetler sonucunda meydana gelen olaylar, halk arasında panik ve doğru bilginin ulaştırılması sürecinde sorunlara sebep olabiliyor. Bu nedenle duyulan her bilgiye itibar etmeden önce resmi bir kurum veya kuruluş tarafından paylaşılmış olması oldukça önemli.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre bu sabah 4.17’de Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen deprem nedeniyle çevredeki birçok ilde binaların yıkılmasına sebep oldu. Deprem sadece Kahramanmaraş’ı değil, Hatay, Gaziantep, Malatya, Adana ve Osmaniye gibi birçok ilde de binaların yıkılmasına, can kaybına ve birçok vatandaşın evlerini terk etmesine sebep oldu. Evlerini terk eden vatandaşların olası bir depreme karşı güvenli alanlarda bulunması gerekiyor. Bu nedenle deprem çalışmalarına katılan Ahbap Derneği, deprem sonrasında evlerini terk etmek zorunda kalan vatandaşlar için “Deprem Güvenli Bölgeler Haritası” yayınladı. Resmi sosyal medya hesaplarından paylaşılan haritada vatandaşlara kapılarını açan kurum ve işletmelerin konumları yer alıyor. İhtiyacı olan vatandaşlar harita üzerinden en yakın güvenli bölgeleri bularak, işaretli noktalara gidebilir.

Ahbap Derneği tarafından yapılan açıklamaya göre, kendi işletmelerinin haritaya eklenmesini isteyenlerin @Ahbap_iletisim adresine ulaşmaları gerekiyor.

Deprem Güvenli Noktalar Haritası’na aşağıdaki linkten erişilebilirsiniz:

https://www.google.com/maps/d/u/1/viewer?mid=1aQ0TJi4q_46XAZiSLggkbTjPzLGkTzQ&ll=37.9849403958198%2C38.48452665004177&z=7

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ