“Çocuklara İyi Gelecek” sergisi başlıyor!

Koruncuk  Vakfı’nın, Kiehl’s’ın katkılarıyla başlattığı “Çocuklara iyi Gelecek” adlı projesine destek veren, sanat, spor, cemiyet ve iş dünyasının önde gelen ünlü isimlerinin  düşüncelerini,  Sanatçı Leo Lunatic’in duvarlara yansıttığı graffiti sergisi, 02 Haziran Perşembe günü Elgiz Sanat Müzesi ev sahipliğinde açılıyor.

Çocuklara İyi Gelecek projesi, Halit Ergenç, Ozan Güven, Melisa Sözen, Mehmet Günsür, Mert Fırat, Mehmet Okur, Serkan Altunorak, Engin Öztürk, Aras Bulut İyinemli, Murat Özyeğin, Merve Gürsel, Aliye Simavi, Banu Çarmıklı, Tansa Mermerci, Pırıl Güleşçi Arıkonmaz, Emek Saran, Jülide Ateş, Yankı Yazgan, Suzan Toplusoy, Dr. Emek Saran, Prof. Dr. Sedefhan Oğuz, Levent Erden ve Engin Hepileri gibi değerli isimlerin, ülke genelindeki çocuklara iyi geleceğini düşündükleri konulara dikkat çekmek ve farkındalık sağlamak amacıyla gerçekleştiriliyor. Koruncuk Vakfı Başkan Yardımcısı Berrin Yoleri, projenin fikir aşamasından hayata geçirilmesine dek her adımını planlayıp, ortaya çıkan eserlerin detayları için de sanatçıyla birebir çalışarak projeye öncülük ediyor..

“Çocuklara İyi Gelecek” proje sergisi, sanatçı Leo Lunatic’in ilk solo sergisi olmasının yanı sıra, Türkiye’de solo bir sanatçı tarafından direkt olarak duvara uygulamalı olarak yapılan ilk graffiti sergisi olma özelliğiyle dikkat çekiyor.

Bu özel sergiyi deneyimlemek; ünlü isimlerin çocukların geleceği için kurduğu ve Leo Lunatic’in renkli çizimleriyle hayat bulan hayallerini görmek için, Elgiz Sanat Müzesi’ni 02 Haziran tarihinden itibaren bir ay boyunca ücretsiz olarak ziyaret edebilirsiniz. Müzede çocuklar ve yetişkinler için ayrılacak 2 boş duvara ise, çocuklara iyi bir gelecek bırakmak için kurduğunuz hayallerinizi bizzat siz çizebilirsiniz.

Sevdiği ünlü isimlerin çizimlerine sahip olmak isteyen sanatseverler için, çizimlerin baskılı olduğu tişört, çanta ve şapkalar ve eserlerin imzalı reprodüksiyonları, sergi alanında satışa sunulacak. Bu satışlardan elde edilecek tüm gelir Koruncuk Vakfı’na bağışlanacak. Ayrıca kampanyaya, GELECEK yazıp 4717‘ye SMS göndererek 5 TL bağışta bulunabilirsiniz.

Koruncuk Vakfı ve Kiehl’s işbirliğiyle, proje kapsamında, çocuklara iyi  bir gelecek  için önem taşıyan sevgi-barış-çevre-sanat-sağlık-adalet-aile-oyun-yaratıcılık-doğa-özgürlük-iletişim-spor-girişimcilik gibi kavramları ünlü isimler yorumladı. Bu yorumlar, graffiti sanatçısı Leo Lunatic’in çizimleri ve renkleri ile 2 Haziran 2106 Perşembe gününden itibaren, projeye ev sahipliği yapan Elgiz Sanat Müzesi’nde duvarlardaki yerini alacak. Fotoğraf sanatçısı Zeynel Abidin Ağgül de kampanyaya katılan ünlü isimleri fotoğraflayarak projeye destek veriyor. Karnaval Radyo ise bu anlamlı projeyi, lansman müziklerini hazırlamasının yanı sıra, sergiyi geniş kitlelere duyurma konusunda destekliyor.

Nasıl destek olabilirsiniz?

Koruncuk Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Berrin Yoleri, projeyle ilgili şunları söyledi: ”Çocuklarla ilgili  olumsuz haberlerin yaşandığı bu günlerde artık çocuklara iyi gelecek güzel şeylerden bahsetmek ve toplumda bu konuda farkındalık yaratmak istedik; aynı zamanda inşaatı devam eden Urla Koruncuk Çocuk Köy’e kaynak sağlayacak güzel bir projeye değerli dostlarımız ve sanatçılarımızın anlamlı desteğiyle imza atmış olduk. Kendilerine Koruncuk ailesi olarak minnettarız. Bizlerle aynı inanç ve heyecanla iş birliği içinde projeyi hayata geçirmemize destek sağlayan Kiehl’s Türkiye ekibine ve New York’ta sabahlara kadar çizimleri yaparak bize ulaştıran Sevgili Leo Lunatic’e sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Ayrıca sergimize ev sahipliği yapan Elgiz Sanat Müzesi’ne, Elgiz ailesine ve projenin gerçekleşmesine emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Büyük emekler verdiğimiz ve heyecanla beklediğimiz sergimiz 2 Haziran’da başlayacak. Herkesi bu benzersiz deneyimin bir parçası olmaya davet ediyorum.”

Hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle topluma katkı sağlamayı misyon edinen New York kökenli ünlü cilt bakım markası Kiehl’s, Koruncuk Vakfı “Çocuklara İyi Gelecek” projesinin ana destekçisi olurken; ayrıca www.kiehls.com.tr üzerinden bir bağış kanalı da açıyor.

Koruncuk Vakfı ile gerçekleştirdiği işbirliklerine bir yenisini daha ekleyen Kiehl’s Türkiye adına, böyle bir projeye imza atmaktan mutluluk duyduklarını belirten Kiehl’s Türkiye Marka Müdürü İrem Karaoda şunları söyledi: “2 Haziran’da açılacak sergi, bizleri çok heyecanlandırıyor. Bu önemli girişime destek vermek bizleri onurlandırıyor. Koruncuk Vakfı ile yeniden işbirliği yaparak Türkiye’de daha önce gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk faaliyetlerine şimdi de bu projeyi eklemekten çok mutluyuz. Birçok duyarlı insanın projemize destek vereceğinden eminiz. Umuyoruz hep birlikte daha fazla Koruncuk’un yüzünü güldürecek başarılara imza atarken, ülkemizde korunmaya muhtaç çocuklara destek olma konusunda farkındalığı artırmış olacağız.”

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ