Çırağan Kempiski 120 yaşında

Neredeyse on yıl önce sıcak bir yaz akşamı orkide kokuları içinde bir düğüne katıldığımda tanıştım Çırağan Sarayı ile… Her şey o kadar muhteşem ve büyüleyici duruyordu ki sanki gelin masallardan çıkıp gelmişcesine görünüyordu. Sarayın ihtişamı ve organizasyonun detayları düğün için bende böyle unutulmaz anılar biriktirmişti hafızamda. Sonrasında sayısını bilmediğim kadar basın toplantısı için gittim Çırağan Sarayı’na ama hala da her gittikçe burnumda orkide kokusuyla o muhteşem düğün gelir aklıma… Çok şanslıyız ki İstanbul gibi güzel bir şehirde böyle büyüleyici mimariler var ve doğru yönetim ile hizmet kalitesi çıtasını yükseltiyor…

1897’de kurulan Avrupa’nın en köklü lüks otel grubu Kempinski, kişiselleştirilmiş mükemmel hizmet anlayışı ve olağanüstü konukseverlik geçmişi ile 120. yaşını kutluyor!

Avrupa’nın zarif hizmet anlayışını her destinasyonun kendine has kültürü ve gelenekleri ile harmanlamasıyla tanınan Kempinski; 30’dan fazla ülkede yer alan 75 adet beş yıldızlı otel ve rezidansında 120. yıl etkinlikleriyle misafirlerine unutulmaz anlar yaşatıyor. Bu kutlamaların başında ise Kempinski ‘Travel in Style’ Yarışması geliyor. Yarışmayı kazanacak şanslıyı ise üç Kempinski otelinde uçak biletleri, limuzin transferleri ve süit odada toplam 10 gecelik konaklama dahil özel bir seyahat fırsatı bekliyor.

Kempinski Hotels Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Markus Semer, bu simgesel nitelikteki yıl dönümü hakkında şunları söyledi: “120 yıldan sonra olağanüstü bir geçmişe sahip olduğumuz ve bu geçmişin heyecan verici bir geleceği müjdeliyor olmasından büyük gurur duyuyoruz. Kurucumuz Berthold Kempinski, değişmeyen Avrupa zarafetine ve kusursuz hizmete dayalı yeni bir konukseverlik standardının önünü açtı. Kendisi yenilikçi ve girişimci yaklaşımı ile konuklara benzersiz mekanlarda yeni deneyimler sunarken, yıllar içindeki gelişimimizin arkasındaki ilham kaynağımız olmayı sürdürdü.” Semer sözlerine şöyle devam etti: “120 yılı dünyayı keşfederek konuklarımız için Kempinski stilinde yıldız oteller yaratarak geçirdik. Bu yıl dönümünü kutlarken geleneklerimize verdiğimiz değerleri, yeni ve yenilikçi yaklaşımlarla birleştirerek geleceğe de umutla bakıyoruz.’’

Bugün Kempinski; Çırağan Palace Kempinski İstanbul, Hotel Adlon Kempinski Berlin, Emirates Palace Abu Dhabi ve Küba’da açılacak ilk beş yıldızlı lüks otel The Gran Hotel Manzana Kempinski La Habana gibi dünya çapında bilinen ikonik otelleri yönetiyor ve işletiyor.

Osmanlı İmparatorluğu’ndan kalma Boğaz üzerindeki tek Saray ve otel olan Çırağan Palace Kempinski İstanbul da bu yıl dönümünü farklı etkinliklerle kutluyor. Nisan ayı boyunca otele konaklamak üzere giriş yapan misafirlere, lobide ferahlatıcı 120. yıl kokteylleri ikram olarak sunulurken birbirinden değerli ve sadece Çırağan Sarayı’na özel üretim olan hediye alternatifleri de misafirlerin beğenisine sunuluyor. Boğaz’a karşı tadılarak sunulacak sürprizlerden, Kempinski Otelleri içinde “Yılın Tatlısı” seçilen Mondial pastası; Türk kahvesinin ve yeşil elmanın muhteşem kombinasyonuyla Fes Kek İstanbul’un tatlı cenneti Gazebo Lounge’da yerini aldı. Şehrin en stil sahibi mekanlarından Le Fumoir’ın ünlü barmenleri tarafından hazırlanan 120. yıla özel kokteyli ise Nisan ayı boyunca akşam üzeri atıştırmalıklarına eşlik edecek. Ayrıca dünyadaki tüm Kempinski otellerinde de geçerli olan “120 Yıla Özel Süit Konaklama Paketi’’ kapsamında 31 Temmuz 2017 tarihine kadar olan rezervasyonlarda ikinci gece konaklamalarında cazip bir fırsat misafirleri bekliyor.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ