Bayramda otizmli çocuklar destek bekliyor!

Günümüzde her 68 çocuktan birisi otizm riski ile doğuyor, her 20 dakikada 1 çocuk otizm tanısı alıyor. Ülkemizde ise 0-18 yaş grubu arasında yaklaşık 352.000 otizmli çocuk ve gencimizden, sadece 29.782’si eğitime erişebiliyor. Erken tanı ve eğitimin otizmin tek çaresi olduğu düşünüldüğünde, yüz binlerce çocuk ve gencimiz eğitim desteği için yardımlarınızı bekliyor.

Doğuştan gelen ve genellikle yaşamın ilk üç yılında fark edilen bir gelişimsel farklılık olan otizmin görülme sıklığı günümüzde çok büyük bir hızla artıyor. 1985 yılında her 2.500 çocuktan biri otizm riskiyle dünyaya gelirken, bu oran günümüzde 68 çocukta bire kadar yükseliyor. Erken tanı ve doğru bir eğitim yöntemi ile yoğun olarak eğitim alan çocukların ise yaklaşık yüzde ellisinin topluma kazandırılabilmeleri mümkün oluyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Tohum Otizm Vakfı Genel Müdürü Betül Selcen Özer, “Tohum Otizm Vakfı olarak bugüne kadar bizi yalnız bırakmayan destekçilerimiz sayesinde 98.000’in üzerinde otizmli çocuk ve ailenin hayatında fark yarattık. Ne kadar çok çocuğa eğitim bursu sağlayabilirsek onların geleceği için o kadar umutlu olabiliriz. Çünkü otizmin günümüzde bilinen tek tedavisi, tek çaresi, tek ilacı eğitim. O yüzden otizmli çocuklara verebileceğiniz en büyük destek onların eğitim alabilmelerine fırsat vermektir. Destekleriniz için bize www.tohumotizm.org.tr adresinden ve 0212 244 75 00 no’lu telefonumuzdan ulaşabilirsiniz. Tüm telefon operatörlerinden TOHUM yazıp 5290’a SMS göndererek 10 TL bağışta bulunabilirsiniz. Ayrıca bağış yapmak istediğiniz takdirde Akbank, Garanti ve Yapı Kredi Bankaları 5055 numaralı hesaba dilediğiniz miktarda bağış yapabilirsiniz. Tohum Otizm Vakfı’na yapacağınız her katkı çocuklarımızın umut ettiğimiz gelecekleri için çok önemli bir adım olacaktır “ dedi.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ