BASF, çocukları deneylerle buluşturacak!

Çocukluk döneminde bilginin yanı sıra birçok bilgi, deneme yanılma yoluyla daha hızlı öğrenilebiliyor. Bu bilgiler, ilerleyen yıllarda dahi çocukların zihninden kolay kolay silinmiyor.

Eğitime büyük önem veren ve bu konuda sorumluluk sahibi bir kuruluş olmanın bilinciyle hareket eden BASF, “Kids’ Lab” ile çocuklara bilimi sevdiren sosyal sorumluluk projelerini sürdürüyor. Bu kapsamda 19-20 Aralık tarihlerinde İstanbul Akasya AVM’de çocuklarla buluşacak olan Kids’ Lab onlara eğlenceli bir deney yapma fırsatı sunacak. 11.00 ile 18.00 saatleri arasında sürecek olan etkinlikte suyun depolanması deneyi yapılacak. Bu sayede çocuklar, bebek bezlerinde de kullanılan süper emicilerin fonksiyonunu görebilecek.

Çocuklara günlük hayattan deneyler

Hayatın içinden deneylerle 6-12 yaş gurubundaki çocuklara bilimi sevdiren Kids’ Lab Projesi kapsamında; çocukların kimyayı güvenli yollarla daha yakından tanıması; görerek, dokunarak deneyimlemesi amaçlanıyor.

Kids’ Lab’i ziyaret eden çocuklar; özel eğitmenler eşliğinde, zararsız maddelerle eğlenceli deneyler yaptıktan sonra geleceğin bilim insanı sertifikasının sahibi oluyor.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ