11. Türk – Alman Jinekoloji Kongresi

Türkiye ve Dünya jinekoloji camiasının da çok yakından takip ettiği gelenekselleşmiş Türk-Alman Jinekoloji Kongresi’nin 11.si 11-15 Mayıs 2016 tarihlerinde Belek – Antalya’da gerçekleşecek.

Sueno Hotels Deluxe kompleksinin Convention Center’ da gerçekleşecek Türk –Alman Jinekoloji Kongresi’nde Türkiye’nin ve dünyanın önemli jinekologları bir araya gelecek. Güçlü bilim adamlarından oluşan  öğretim üyeleriyle  beraber, jinekoloji alanında lider olarak, uluslararası platformda saygınlık ve Türkiye’nin temsil edilmesine katkıda bulunan TAJEV (Türk Alman Jinekoloji Eğitim, Araştırma ve Hizmet Vakfı) tarafından özel olarak hazırlanan bilimsel programda kurslar, uygulamalı eğitimler, uydu sempozyumları ve yuvarlak masa toplantıları ile beraber canlı cerrahiler ve pek çok yenilik yer alacak.

Prof. Dr. Cihat Ünlü’ nün açılış konuşması ile başlayacak olan kongrede, Prof. Dr. Sara Brucker ‘Surgical Gynecology – Quo Vadis?’, Prof. Dr. Camran Nezhat ‘Geleceğin Cerrahları, Geleceğin Cerrahisi ve Gelecekteki Eğitim’, Prof. Dr. Serdar Bulun ‘Uterin leiomyomaların tedavisinde kök hücrelerin hedefe oturtulması’, Prof. Dr. Karl Oliver Kagan ‘Gelecekteki sağlığımız için gebeliğin oluşturduğu pencere’, Prof. Dr. Kazuhiro Kawamura ‘Primer over yetmezliğinde yeni infertilite tedavileri’ sunumlarını gerçekleştirecekler.

Kongre,  Prof. Dr. Ceana Nezhat moderatörlüğünde, biri Fransa’dan diğeri ise ABD’den olmak üzere iki interaktif canlı cerrahi sunuma ev sahipliği yapacak.

36 farklı ülkeden 150’ ye yakın konuşmacının yer alacağı 11. Türk Alman Jinekoloji Kongresi’nde; servikal kanser ulusal tarama programı HPV DNA ile tarama şeklinde yapılan düzenlemeler, erken menopoza girme riski olan kadınlar için  yeni geliştirilen yumurta dondurma yöntemleri, azalmış over rezervinde çığır açabilecek tedavi yöntemleri, anne ölümlerini önleyebilecek detaylı çalışmalar, anne kanında bebeğe ait DNA parçalarının incelenmesi ile ilgili detaylı çalışmalar, “Minimal invazif cerrahi” olarak isimlendirilen ve çağımızın yeni cerrahi akımı olan robotik cerrahi, bu cerrahi yönteminin avantajları ve operasyon sonrası olumlu etkileri, sezeryan doğum oranlarının azaltılması ile ilgili çalışmalar, öne çıkan konu başlıkları olacak.

Jinekoloji dünyasında çığır açabilecek birçok yeni yöntemin, metodun açıklanacağı, interaktif sunumlar, canlı cerrahilerle renklendirilecek 11. Türk Alman Jinekoloji Kongresi’ne dünyanın farklı ülkelerinden ve Türkiye’den 1500’e yakın doktorun katılması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ