WhatsApp’ın yeni Story güncellemesinden haberiniz var mı?

WhatsApp şaşırttı! Hemen hemen her yaştan insanın kullandığı WhatsApp uygulaması, yaptığı yeni story güncellemesiyle olumlu yanıtlar alamadı. İletişim amacından farklı bir güncelleme getirdiği düşünülen WhatsApp, henüz Türkiye’de ilk gününü geçirdi. WhatsApp güncellemesi, ana ekranda bulunan “Favoriler” ve “Kişilerim” sekmelerini kaldırmasıyla kullanışlı olmadığı kullanıcıların verdiği ilk tepkiler arasında.

Artık WhatsApp’tan da Snapchat’te olduğu gibi hikayeler, anlar, videolar paylaşabileceksiniz. Instagram’ında geçtiğimiz aylarda Snapchat uygulamasını kendi özelliklerine dahil etmasine Instagram kullanıcıları kısa sürede alışmıştı fakat ayını şey WhatsApp için geçerli değil. Sosyal medya kullanıcılarının ‘WhatsApp Snapchat’i taklit ediyor’ yorumlarmaları her geçen dakika artıyor!

Yeni güncellemeyle WhatsApp’ta paylaştığınız resimler ya da videolar 24 saat durum bildiriminiz de kalacaktır. Sabit olarak eski versiyonda yer alan ‘Durum’ sekmesi artık bulunmamakta. Oluşturduğunuz hikayeleri kimlerin görmesini istediğinizi; Durum sekmesinden, Kişilerim ya da Şunlar Hariç Kişilerimle Paylaş ya da Sadece Şu Kişilerle Paylaş seçeneklerinden ayarlayabilirsiniz. Birbirleri arasında durum bildirisinin önemli olduğunu belirten WhatsApp kullanıcılarına bakalım uygulama sahipleri yeni güncellemeyle nasıl bir çözüm bulacaklar?

Yazı: Bebek Muhabbeti

whatsapp-story

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ