Çocuklar Pril ile temiz bir dünya çizdi

Pril, 153 yıllık “eğitimde fırsat eşitliği” misyonuyla annesi veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz, yetenekli öğrencilere eğitim veren Darüşşafaka Eğitim Kurumlarında bir resim yarışması düzenledi. Resim yarışmasına Darüşşafakalı öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Yarışmanın kazananları ise marka yüzü Açelya Akkoyun’unda katılımıyla ödüllerini aldı. Aynı zamanda 1.’lik ödülünü kazananların resim çalışmaları markanın ambalajına taşındı. Pril marka yüzü olan Açelya Akkoyun, tören sonrasında yarışmaya katılan çocuklarla birlikte resim çizerek onların mutluluklarını paylaştı. Yarışmada birinciliği elde eden 7. sınıf öğrencisi Merve Efe ve 6. sınıf öğrencisi Ayça Kocaman, Pril’den fotoğraf makinesi seti kazandı. Öte yandan dereceye giren 8 öğrenciye tablet bilgisayar, katılım gösteren tüm öğrencilere de hediye çeki armağan edildi.

Sürdürülebilir bir gelecek için…

Türk Henkel Çamaşır ve Ev Bakım Genel Müdürü Töre Birol düzenlenen Ödül Töreni’ndeki konuşmasında, “Globalde olduğu gibi Türkiye’de de kendimizi sürdürülebilirlikte liderliğe adadık. Her gün ekonomik başarı, çevre koruma ve sosyal sorumluluk arasındaki dengenin korunması için sürdürülebilirliğe odaklanıyoruz. Çevresel ayak izimizi azaltırken aynı zamanda müşterilerimiz, tüketicilerimiz içinde bulunduğumuz toplum ve şirketimiz için de daha fazla değer üretmeyi hedefliyoruz. Bu fikir sürdürülebilirlik stratejimizin merkezinde yer alıyor. Pril olarak bulaşıkta üstün temizlik gücü sunarken, sürdürülebilir gelecek için de çalışmaya devam ediyoruz. Bu amaçla geliştirdiğimiz yeni nesil Pril tabletler fosfatsız formülü sayesinde üstün performansından ödün vermeden doğamızın temiz kalmasını sağlıyor. Darüşşafaka Eğitim Kurumları ile birlikte gerçekleştirdiğimiz bu proje ile çevreyi koruma ve doğa sevgisi olgularının küçük yaşlarda oluşmasına katkı sağlamak için anlamlı bir adım atmış olduk. Tüm tüketicilerimizi, çevreye karşı bireysel sorumluluk duygusu içinde hareket etmeleri konusunda bilinçlendirmek üzere yarışmamızda 1. olan çalışmaları Pril ambalajlarına da taşıdık” açıklamasında bulundu.

Daha az kaynak, daha çok başarı!

Henkel’in sürdürülebilirlik stratejisinin hedefi, daha az kaynak kullanarak daha fazlasını başarmak ve 2030 yılına kadar verimliliği üçe katlamak. Kuruluş, tüm değer zinciri boyunca ürünleri ve teknolojilerinde ilerlemeyi sürdürebilmek amacıyla faaliyetlerinde altı alana odaklanıyor. Böylece “Sosyal Gelişim”, “Performans”, “Güvenlik ve Sağlık” alanlarında oluşturduğu değeri artırmayı amaçlıyor. “Enerji ve İklim”, “Malzemeler ve Atıklar” ile “Su ve Atık Su” alanlarında ise kullandığı kaynakları ve dolayısıyla faaliyetlerinin ve ürünlerinin ekolojik ayak izlerini daha da azaltmayı öngörüyor. Pril’in fosfat içermeyen yeni ürünü, bu stratejinin bir ürünü olarak ekolojik ayak izinin düşürülmesine katkıda bulunurken, toplumda çevre bilincini yükseltmeyi amaçlayarak sosyal gelişime de katkıda bulunmayı hedefliyor.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ